https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_00316dd6902e17de52d2db554_o.jpg
Narkomaniyaya qarşı yönəlmiş sosial kampaniya gəncləri zərərli vərdişlərdən çəkindirmək, sağlam həyat tərzi və idmana təşviq etmək məqsədi daşıyır
“Azercell Telekom” MMC Azərbaycan Cüdo Federasiyası ilə əməkdaşlıqda həyata keçirdiyi genişmiqyaslı silsilə layihənin növbəti mərhələsini elan edir. “Doğru yol budur” sosial kampaniyası yeniyetmə və gəncləri zərərli vərdişlərdən çəkindirmək məqsədi daşıyır. Layihə cəmiyyətimizdə xüsusilə gənclər arasında narkomaniyanın fəsadlarına diqqət çəkməklə yanaşı, sağlam həyat tərzinin təbliğatına və idmana olan marağın artırılmasına yönəlib.
“Azercell” gəncləri zərərli vərdişlərdən uzaq tutmaq, asudə vaxtlarının səmərəli təşkil olunmasını təmin etmək məqsədilə onları cüdoçular sırasına qoşulmağa çağırır. Cüdo Federasiyası məktəbləri və bölmələri olan bölgələrdə qeydiyyatdan keçən gənclər 1 ay müddətində ödənişsiz cüdo ilə məşğul olmaq imkanı əldə edəcəklər.
Kampaniya çərçivəsində məşhur rep ifaçısı Orxan Zeynallı ilə qısametrajlı film də çəkilib. Rejissor Emil Quliyevin ərsəyə gətirdiyi bu filmdə kiçik yaşlardan birlikdə böyüyən iki dostun hekayəsi canlandırılaraq gənclərin seçdikləri bir-birinə zidd yolların, verdikləri fərqli qərarların onların həyatlarına təsirini təsvir edir.
“Doğru yol budur” kampaniyası çərçivəsində şəhərin müxtəlif nöqtələrində yer alacağı posterlərdə də eyni konsepsiya davam etdirilib. Belə ki, posterlərdə yer almış real insanların misallarında narkotikin dağıdıcı fəsadları, eyni zamanda, idman və sağlam həyat tərzinin pozitiv təsiri öz əksini tapıb.
Xatırladaq ki, daha öncə “Azercell Telekom” MMC Azərbaycan Cüdo Federasiyası ilə əməkdaşlıqda genişmiqyaslı layihə çərçivəsində qızlar arasında idmanın, mübarizliyin və özünə inamın təbliğatına yönəlmiş “Qızlara ağ yaraşır”, gənclər və yeniyetmələr arasında qlobal səviyyədə aktual olan qısnama (bullinq) mövzusuna toxunan “Söz verirəm” sosial kampaniyaları həyata keçirilib.

https://innews.az/uploads/news/2024-04/_innews_00316dd6902e17de52d2db554_o.jpg
Социальная кампания, направленная на борьбу с употреблением наркотиков, пропагандирует здоровый образ жизни и занятия спортом
ООО Azercell Telecom объявляет об очередном этапе масштабного проекта, реализуемого в сотрудничестве с Федерацией дзюдо Азербайджана. Социальная кампания «Выбери правильный путь» направлена на то, чтобы предостеречь подростков и молодых людей от вредных привычек. Проект, который пропагандирует здоровый образ жизни и повышение интереса к спорту, также призван привлечь внимание общества к пагубным последствиям употребления наркотиков, особенно среди молодежи.
Чтобы уберечь себя от вредных привычек и эффективно проводить свободное время, Azercell призывает молодежь записаться на занятия по дзюдо. Молодые люди, прошедшие регистрацию в школах и филиалах Федерации дзюдо, смогут бесплатно заниматься этим видом спорта в течение одного месяца.
В рамках акции также был снят короткометражный фильм с участием известного рэп-исполнителя Орхана Зейналлы. В фильме вы познакомитесь с историей двух друзей, которые с юных лет росли вместе. Режиссер Эмиль Гулиев смог показать противоположные пути, по которым развивалась жизнь молодых людей, а также степень влияния принятых решений на их жизнь.
Эту же концепцию продолжат и плакаты, которые будут размещены в различных точках города в ходе кампании «Выбери правильный путь». Персонажи, представленные на плакатах, отражают разрушительное воздействие наркотиков на жизнь человека и положительное влияние спорта и здорового образа жизни.
Напомним, что ранее в рамках масштабного проекта Azercell Telecom в сотрудничестве с Федерацией дзюдо Азербайджана провела социальные кампании «Девушкам белое к лицу», направленную на популяризацию спорта и уверенности в себе среди девушек, и «Обещаю!», затрагивающую актуальную для всего мира тему буллинга среди молодежи и подростков.