https://innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_eb2160bb88758d4cb2df64a44_o.jpg
Bu il təsis olunmasının 25 illiyini qeyd edən Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondu (ARDNF) universitetlərlə iş birliyi çərçivəsində ADİU - Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində infosessiya keçirib.
30 aprel tarixində baş tutan tədbirdə ARDNF-nin Strateji kommunikasiya şöbəsinin müdiri Ülviyyə Mehralıyeva, İnvestisiya departamentinin baş treyderi Fuad Təmirov və baş təhlilçisi Nigar Əzizova, Büdcə və layihələr departamentinin baş iqtisadçısı Aysel Sadıqlı və Enerji layihələri departamentinin aparıcı iqtisadçısı Kamran Əlizadə tərəfindən tələbələrə Fondun missiyası, məqsədi, dəyərləri, investisiya fəaliyyəti, maliyyələşdirdiyi ümummilli layihələr və neftdən əldə edilən gəlirlərin bölündüyü sahələr, eləcə də, maliyyə bazarlarında baş verən dalğalanmalar və cari vəziyyət, Ətraf mühit, Sosial və İdarəetmə (ESG) prinsiplərinin investisiya fəaliyyəti üzrə tətbiqi haqqında ətraflı məlumat təqdim olunub.
Tədbirin ikinci hissəsində İnsan resursları departamentinin baş mütəxəssisi Rəna Xalikova ARDNF-nin işə qəbul prosedurları və Yay təcrübə proqramı mövzusunda təqdimatla çıxış edib.
Tələbələrin suallarını cavablayan ARDNF əməkdaşları onlarla peşakar fəaliyyətlərində qazanılan təcrübələri və öz tövsiyyələrini bölüşüblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_eb2160bb88758d4cb2df64a44_o.jpg
On April 30, the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) celebrating its 25th anniversary this year held an info session at UNEC - Azerbaijan State University of Economics.
Ulviyya Mehraliyeva, Head of the Strategic Communication Division; Fuad Tamirov, Senior Trader and Nigar Azizova, Senior Analyst of the Investment Department; Kamran Alizade, Lead Economist of the Energy Projects Department; and Aysel Sadıgli, Senior Economist of the Budget and Projects Department, delivered comprehensive presentations and highlighted SOFAZ's overall mission, vision, values, investment strategies, financial market dynamics, the role of Environmental, Social, and Governance (ESG) factors in investments, allocation of oil and gas revenue and national projects financed by the Fund.
In the second part of the session, Rena Khalıkova, the Senior Specialist of the Human Resources Department, provided detailed insights into SOFAZ’s recruitment process and the Summer Internship Program.
During the Q&A part, the students had the opportunity to engage with SOFAZ employees, who shared their professional experiences and insights while addressing students’ inquiries.