https://innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_8a2bb24c65330676b37e4d7fb_o.jpg
Mayın 2-də Qarabağ Dirçəliş Fondunun (QDF) İdarə Heyətinin sədri Rəhman Hacıyev Bakı Marafon Klubunun təsisçisi Firdovsi Kərimov və klubun üzvləri ilə görüşüb.
Görüşdə bildirilib ki, 5 may 2024-cü il tarixində Heydər Əliyev Fondunun təşkilatçılığı ilə növbəti dəfə keçiriləcək Bakı Marafonunda klubun iki nəfər xarici vətəndaş olmaqla 21 üzvü “Qarabağ üçün qalib ol!” şüarı altında mübarizə aparacaq.
Qarabağ Dirçəliş Fondu ilə Bakı Marafon Klubu arasında əldə olunmuş razılığa əsasən, Qarabağın dirçəlişi ideyasını ölkə daxilində və xaricdə təbliğ etmək məqsədilə bu şüar altında müxtəlif təşəbbüslərin həyata keçirilməsi nəzərdə tutulur.
Bakı Marafon Klubunun komandasının QDF-in adından Bakı Marafonunda iştirak etmək təklifini yüksək qiymətləndirən Rəhman Hacıyev komandaya uğurlar arzulayıb.
Görüşdə QDF tərəfindən xüsusi dizaynda hazırlanmış qaçış üçün formalar klubun üzvlərinə təqdim olunub.
Qeyd olunmalıdır ki, ötən il olduğu kimi “Bakı Marafonu 2024”-də tərəfdaş kimi çıxış edən Qarabağ Dirçəliş Fondu Marafonun fan zonasında “Marafon bağı” adlı xüsusi yaşıl pavilyonla iştirak edəcək.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən 2024-cü ilin ölkəmizdə “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” elan olunmasını, eləcə də işğaldan azad edilmiş ərazilərdə ekoloji tarazlığın bərpasını QDF-in fəaliyyətinin prioritet istiqamətlərindən biri olduğunu nəzərə alaraq Fondun “Bakı Marafonu”ndakı stendi ətraf mühitin qorunmasına həsr edilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_8a2bb24c65330676b37e4d7fb_o.jpg
Председатель Правления Фонда Возрождения Карабаха Рахман Гаджиев 2 мая встретился с основателем Бакинского марафонского клуба Фирдовси Керимовым и членами клуба.
В ходе встречи была предоставлена информация, что 21 член клуба 5 мая 2024 года примет участие в очередном Бакинском марафоне, организуемом Фондом Гейдара Алиева, под лозунгом «Побеждай во имя Карабаха!»
Согласно договоренности, достигнутой между Фондом Возрождения Карабаха и Бакинским марафонским клубом, с целью продвижения идеи возрождения Карабаха и в стране, и за ее пределами в ближайшем будущем под этим лозунгом планируется реализация различных инициатив.
Рахман Гаджиев, высоко оценив согласие членов Бакинского марафонского клуба принять участие в марафоне от имени Фонда Возрождения Карабаха, пожелал команде успехов.
На встрече членам клуба была вручена спортивная экипировка с дизайном, специально разработанным для этого соревнования.
Отметим, что Фонд Возрождения Карабаха, являющийся, как и в прошлом году, партнером Бакинского марафона-2024, представит в фан-зоне марафона специальный зеленый павильон «Марафонский сад».
Принимая во внимание, что 2024 год объявлен Президентом Азербайджанской Республики Ильхамом Алиевым «Годом солидарности во имя зеленого мира», а также тот факт, что поддержка восстановления экологического баланса на освобожденных от оккупации территориях является приоритетным направлением деятельности Фонда, стенд Фонда Возрождения Карабаха на Бакинском марафоне посвящен теме защиты окружающей среды.