https://innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_d31f7a78ea71f5f95349da3df_o.jpg
Görüşdə müsabiqə qalibi ilə ölkəmizin dağ-mədən sənayesinin dayanıqlı inkişafına töhfə verilməsi məqsədilə “AzerGold” QSC-nin 2035-ci ilədək olan dövr üzrə hazırlanmış inkişaf strategiyası müzakirə edilib. İdarə Heyətinin sədri strategiyanın formalaşdırılması, idarə edilməsinin üsul və qaydaları haqqında müsabiqə qalibini məlumatlandırılıb, investisiya layihələrinin icrası istiqamətində təcrübə əsaslı tövsiyələrini verib.
Görüşdə, həmçinin Z.İbrahimov müsabiqə qalibinə 1 illik fərdi inkişaf planına uyğun olaraq qızılın dünya bazarındakı qiymətlərinin analizi, bazar qiymətlərinin dəyişim dinamikası və trendlərinin araşdırılmasına dair tapşırıqlarını verib. Daha sonra qarşılıqlı maraq doğuran mövzular ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
Xatırladaq ki, “Yüksəliş” müsabiqəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin 26 iyul 2019-cu il tarixində imzaladığı Sərəncamla təsis olunub. Müsabiqə 21-51 yaş aralığında, iki illik idarəçilik təcrübəsi olan, ali təhsilli Azərbaycan Respublikasının vətəndaşlarını əhatə edir. Müsabiqə 5 mərhələdən – qeydiyyat, onlayn seçim, əyani, yarımfinal və finaldan ibarətdir. Müsabiqə qalibləri idarəçi rəhbərlər (https://yukselish.az/mentors.html ) tərəfindən bir illik fərdi inkişaf planı və hər biri 20 min manat məbləğində özünüinkişaf qrantı əldə edirlər. Qeyd edək ki, sayca 4-cü “Yüksəliş” müsabiqəsinin keçirilməsi ilə bağlı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti tərəfindən 25 dekabr 2023-cü il tarixində Sərəncam imzalanıb.

https://innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_d31f7a78ea71f5f95349da3df_o.jpg
Председатель Правления Закрытого Акционерного Общества (ЗАО) «AzerGold» Закир Ибрагимов провел очередную встречу с одним из победителей третьего конкурса «Yüksəliş» («Восхождение») Вугаром Мамедовым в рамках программы наставничества проекта.
На встрече была обсуждена стратегия развития Акционерного Общества на период до 2035 года, направленная на внесение вклада в устойчивое развитие горнодобывающей промышленности страны. Председатель Правления проинформировал победителя конкурса о формировании стратегии, методах и правилах управления ею, дал практические рекомендации по реализации инвестиционных проектов.
В ходе встречи З.Ибрагимов в соответствии с годовым планом личностного развития поручил В.Мамедову проанализировать цены на золото на мировом рынке, изучить динамику изменения рыночных цен и тенденции. Затем был проведен обширный обмен мнениями по темам, представляющим взаимный интерес.
Напомним, что конкурс «Yüksəliş» («Восхождение») был учрежден Распоряжением Президента Азербайджанской Республики от 26 июля 2019. В конкурсе участвуют граждане Азербайджанской Республики в возрасте от 21 до 51 года, имеющие двухлетний опыт управления и высшее образование. Конкурс состоит из пяти этапов – регистрации, онлайн-отбора, очной встречи, полуфинального и финального стадий. Победители конкурса получают индивидуальный план развития на 1 год от наставников (https://yukselish.az/mentors.html) и грант на саморазвитие в размере 20 000 манатов каждый. Отметим, что 25 декабря 2023 года Президент Азербайджанской Республики подписал Распоряжение о проведении очередного, четвертого по счету конкурса «Восхождение».