https://innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_9820c30f9b5e1b11a35f1a96c_o.jpg
Müdafiə nazirinin tapşırığına əsasən yeni tədris dövrünün başlanması ilə əlaqədar olaraq Şəxsi Heyət Baş İdarəsinin İdeoloji İş və Mənəvi-Psixoloji Təminat İdarəsinin zabit və dövlət qulluqçuları tərəfindən qoşunlarda, xüsusilə də işğaldan azad olunmuş ərazilərdə dislokasiya olunan hərbi hissələrdə xidmət edən şəxsi heyətlə görüşlər keçirilib.
Görüşlərdə hərbi qulluqçuların xidməti-məişət şəraiti öyrənilib, şəxsi heyəti maraqlandıran suallar cavablandırılıb və onlara hərbi xidmətlə bağlı lazımi tövsiyələr verilib.
Bundan əlavə İdeoloji İş və Mənəvi-Psixoloji Təminat İdarəsinin psixoloqları tərəfindən şəxsi heyətin milli-mənəvi dəyərlərə sadiqlik, dövlətçilik və vətənpərvərlik ruhunda tərbiyəsi istiqamətində maarifləndirici söhbətlər aparılıb.
Hərbi qulluqçular ölkə rəhbərliyinin diqqət və qayğısını daima hiss etdiklərini, bunun nəticəsində mənəvi-psixoloji vəziyyətlərinin yüksək səviyyədə olduğunu ifadə ediblər.

https://innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_9820c30f9b5e1b11a35f1a96c_o.jpg
В связи с началом нового учебного периода по поручению министра обороны офицеры и государственные служащие Управления по идеологической работе и морально-психологическому обеспечению Главного управления по личному составу провели встречи с личным составом войск, в частности несущим службу в воинских частях, дислоцированных на освобожденных территориях.
На встречах были изучены служебно-бытовые условия военнослужащих, даны ответы на интересующие личный состав вопросы и рекомендации, касающиеся военной службы.
Кроме того, психологами Управления по идеологической работе и морально-психологическому обеспечению были проведены просветительские беседы, направленные на воспитание личного состава в духе верности национально-духовным ценностям, государственности и патриотизма.
Военнослужащие отметили, что всегда ощущают внимание и заботу руководства страны, благодаря чему их морально-психологическое состояние находится на высоком уровне. Они также выразили уверенность в достижении целей, поставленных в новом учебном периоде.