https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_5f1810d6ca58be0e168c21d56_o.jpg
Tokio şəhərində Yaponiyada yaşayan azərbaycanlı və yapon incəsənət ustalarının iştirakı ilə konsert keçirilib.
Tədbirdə Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov, Azərbaycanın Yaponiyadakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Gursel İsmayılzadə, Azərbaycan icmasının üzvləri və yerli ictimaiyyətin nümayəndələri iştirak ediblər.
Proqram zamanı azərbaycanlı rəqqasələr Minarə Şükürova və Dilarə Qazıyevanın, yaponiyalı sənətçilər Yamomoto Kyokonun və Tayqanın, eləcə də “Otantik Bunka” və “Kelebek” qruplarının ifasında Azərbaycan mahnı və rəqsləri təqdim olunub.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_5f1810d6ca58be0e168c21d56_o.jpg
В Toкиo состоялся концерт с участием проживающих в Японии азербайджанских и японских мастеров искусств.
На мероприятии присутствовали председатель Государственного комитета по работе с диаспорой Фуад Мурадов, чрезвычайный и полномочный посол Азербайджана в Японии Гюрсель Исмаилзаде, члены азербайджанской общины и представители местной общественности.
В ходе программы в исполнении азербайджанских танцовщиц Минары Шукюровой и Дилары Газиевой, японских мастеров искусств Ямамото Киоко и Тайги, а также групп “Otantik Bunka” и “Kelebek” были представлены азербайджанские песни и танцы.