Bakı Landmark-da üçüncü Beynəlxalq Bakı Piano Festivalının mətbuat konfransı keçirilib
Bakı Landmark-da üçüncü Beynəlxalq Bakı Piano Festivalının mətbuat konfransı keçirilib Bakı Landmark-da üçüncü Beynəlxalq Bakı Piano Festivalının mətbuat konfransı keçirilib
Mətbuat konfransında festivalın təsisçisi və direktoru, Azərbaycanın Əməkdar artisti Şahin Növrəsli festivalın proqramı və iştirakçıları haqqında ətraflı danışıb, tədbirin bütün tərəfdaşlarına və sponsorlarına təşəkkürünü bildirib.
İyunun 16-da üçüncü Bakı Piano Festivalı Rebeka Orteqanın flamenko konserti ilə başlayır və tam iki həftə ərzində bakılılar və şəhərin qonaqları üçün müxtəlif ölkələrin virtuozlarının müxtəlif musiqi konsertləri proqramı təqdim olunacaq.
Üçüncü Bakı Piano Festivalı öz tamaşaçılarını təkcə rəngarəng musiqi proqramı ilə deyil, həm də film nümayişləri, bədii tədbirlər, teatr tamaşaları və ədəbi müsabiqə ilə təqdim edəcək. Gənc istedadların “We are the future” adlı konserti xüsusi qeyd olunur.
Mətbuat konfransında Braziliyanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Manuel Monteneqro, Latviyanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Edqars Skuja, Fransanın Azərbaycandakı səfirliyinin nümayəndəsi Şarl Denye çıxış edərək, ölkələrimiz arasında mədəni əlaqələrin inkişafında artım olduğunu qeyd ediblər. və öz ölkələrindən olan festival iştirakçıları haqqında ətraflı danışıblar.

https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_2f1f81346cf588870735cb7eb_o.jpg
The founder and director of the festival, Honored Artist of Azerbaijan Shahin Novrasli, spoke in detail about the program and participants of the festival and expressed gratitude to all partners and sponsors of the event at the press conference.
The third Baku Piano Festival starts with a flamenco concert by Rebeca Ortega on June 16 and for two whole weeks there will be a varied program of musical concerts by virtuosos from different countries for Baku residents and guests of the city.
The third Baku Piano Festival will present its audience with not only a varied musical program, but also film screenings, art events, theatrical performances and a literary competition. Of particular note is the concert of young talents “We are the future”.
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Brazil to Azerbaijan Manuel Montenegro, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Latvia to Azerbaijan Edgars Skuja, representative of the French Embassy in Azerbaijan Charles Denier spoke at the press conference, noting the growth in the development of cultural ties between the countries, and spoke in detail about the festival participants from their countries.