Bakı Landmark-da üçüncü Beynəlxalq Bakı Piano Festivalının mətbuat konfransı keçirilib
Bakı Landmark-da üçüncü Beynəlxalq Bakı Piano Festivalının mətbuat konfransı keçirilib Bakı Landmark-da üçüncü Beynəlxalq Bakı Piano Festivalının mətbuat konfransı keçirilib
Mətbuat konfransında festivalın təsisçisi və direktoru, Azərbaycanın Əməkdar artisti Şahin Növrəsli festivalın proqramı və iştirakçıları haqqında ətraflı danışıb, tədbirin bütün tərəfdaşlarına və sponsorlarına təşəkkürünü bildirib.
İyunun 16-da üçüncü Bakı Piano Festivalı Rebeka Orteqanın flamenko konserti ilə başlayır və tam iki həftə ərzində bakılılar və şəhərin qonaqları üçün müxtəlif ölkələrin virtuozlarının müxtəlif musiqi konsertləri proqramı təqdim olunacaq.
Üçüncü Bakı Piano Festivalı öz tamaşaçılarını təkcə rəngarəng musiqi proqramı ilə deyil, həm də film nümayişləri, bədii tədbirlər, teatr tamaşaları və ədəbi müsabiqə ilə təqdim edəcək. Gənc istedadların “We are the future” adlı konserti xüsusi qeyd olunur.
Mətbuat konfransında Braziliyanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Manuel Monteneqro, Latviyanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Edqars Skuja, Fransanın Azərbaycandakı səfirliyinin nümayəndəsi Şarl Denye çıxış edərək, ölkələrimiz arasında mədəni əlaqələrin inkişafında artım olduğunu qeyd ediblər. və öz ölkələrindən olan festival iştirakçıları haqqında ətraflı danışıblar.

https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_2f1f81346cf588870735cb7eb_o.jpg
На пресс-конференции основатель и директор фестиваля Заслуженный артист Азербайджана Шаин Новрасли подробно рассказал о программе и участниках фестиваля и выразил благодарность всем партнёрам и спонсорам мероприятия.
16 июня третий Baku Piano Festival стартует с концерта фламенко Rebeca Ortega, и целых две недели для бакинцев и гостей города разнообразная программа музыкальных концертов виртуозов из разных стран.
Третий Baku Piano Festival представит своим зрителям не только разнообразную музыкальную программу, но и показы кино, арт мероприятия театральную постановку и литературный конкурс. Особо следует отметить концерт молодых талантов «We are the future».
На пресс-конференции выступили чрезвычайный и полномочный посол Бразилии в Азербайджане Мануэль Монтенегро, чрезвычайный и полномочный посол Латвии в Азербайджане Эдгарс Скуя, представитель посольства Франции в Азербайджане Шарль Денье, отметив рост развития культурных связей между странами, и подробно рассказали об участниках фестиваля из своих стран.
Baku Piano Festival - это не только волшебство музыкантов-виртуозов на фортепиано, но и сама атмосфера фестиваля. Каждый зритель может найти здесь своё любимое: великолепный выбор для любого меломана от классики до бразильской самбы и фламенко. Фестиваль продлится до 29 июня включительно.