https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_92034d81d49f974dc8c86e469_o.jpg
Azərbaycanın milli aviadaşıyıcısı AZAL beynəlxalq “Skytrax World Airline Awards 2024” mükafatının “Mərkəzi Asiya və MDB üzrə ən yaxşı regional aviaşirkət” nominasiyasında növbəti dəfə qalib gələrək yüksək statusunu yenidən təsdiqləyib.
“Skytrax” agentliyinin mükafat mərasimi bu gün, iyunun 24-də Londonda keçirilən təntənəli tədbir çərçivəsində baş tutub.
Bu mühüm nailiyyət “Azərbaycan Hava Yolları” aviaşirkətinin göstərdiyi xidmətlərin yüksək səviyyədə olduğunu təsdiq edir və onu dünya aviasiya bazarının tanınmış liderləri ilə bir sıraya qoyur.
“Bu mükafat sərnişinlərimizə dünya səviyyəli xidmət təklif edən bütün “Azərbaycan Hava Yolları” komandasının əməyinin nəticəsidir. Biz fəxr edirik ki, səylərimizin nəticəsi olaraq belə nüfuzlu mükafata layiq görülmüşük. Bu uğur sərnişinlərin aviaşirkətimizə göstərdiyi etimadın yüksək səviyyədə olduğunu nümayiş etdirir”, – deyə “Azərbaycan Hava Yolları” QSC-nin prezidenti Samir Rzayev bildirib.
Onun sözlərinə görə, mükafatın əldə edilməsi AZAL-ın yüksək keyfiyyət və müştəri xidməti standartlarına sadiqliyini təsdiq edir, aviaşirkətin regionda və beynəlxalq miqyasda mövqeyini möhkəmləndirir.
“World Airline Awards” mükafatı aviaşirkətlərin və hava limanlarının xidmətlərinin keyfiyyətinin qlobal qiymətləndiricisi olan Böyük Britaniyanın “Skytrax” konsaltinq agentliyi tərəfindən təqdim edilir. Reytinq dünyanın ən böyük sərnişin məmnuniyyəti sorğusunun nəticələrinə əsasən müəyyən edilir.
Qeyd edək ki, “Azərbaycan Hava Yolları” aviaşirkəti həmçinin “Skytrax”ın “4 Ulduz” reytinqinə malikdir. Bu status aviaşirkətin göydə və yerdə təklif etdiyi xidmətlərin keyfiyyətini qiymətləndirən müstəqil auditin nəticələrinə əsasən formalaşıb.

https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_92034d81d49f974dc8c86e469_o.jpg
Национальный авиаперевозчик Азербайджана AZAL вновь подтвердил свой высокий статус, в очередной раз одержав победу в номинации международной премии Skytrax 2024 World Airline Awards – «Лучшая региональная авиакомпания в Центральной Азии и СНГ».
Церемония награждения премией Skytrax состоялась сегодня, 24 июня, в рамках торжественного мероприятия в Лондоне.
Это важное достижение подтверждает высокий уровень сервиса авиакомпании Azerbaijan Airlines, ставя ее в один ряд с признанными лидерами мирового авиационного рынка.
«Это признание является результатом упорного труда всей дружной команды Azerbaijan Airlines, стремящейся предлагать нашим пассажирам сервис мирового уровня. Мы гордимся тем, что наши усилия отмечены столь престижной наградой, свидетельствующей о высоком доверии клиентов к нашей авиакомпании», - сказал президент ЗАО Azerbaijan Airlines Самир Рзаев.
По его словам, получение данной награды подтверждает приверженность AZAL высоким стандартам качества и клиентского сервиса, укрепляя позиции авиакомпании как лидера в регионе и на международном уровне.
Премия World Airline Awards присуждается британским консалтинговым агентством Skytrax - глобальным оценщиком качества услуг авиакомпаний и аэропортов. Рейтинг определяется по итогам крупнейшего в мире исследования удовлетворенности пассажиров
Отметим, что пассажирская авиакомпания Azerbaijan Airlines также имеет рейтинг «4 Звезд» от Skytrax. Данный статус формируется по итогам независимого аудита, который проверяет качество предлагаемых авиакомпанией услуг в небе и на земле.