https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_92034d81d49f974dc8c86e469_o.jpg
Azərbaycanın milli aviadaşıyıcısı AZAL beynəlxalq “Skytrax World Airline Awards 2024” mükafatının “Mərkəzi Asiya və MDB üzrə ən yaxşı regional aviaşirkət” nominasiyasında növbəti dəfə qalib gələrək yüksək statusunu yenidən təsdiqləyib.
“Skytrax” agentliyinin mükafat mərasimi bu gün, iyunun 24-də Londonda keçirilən təntənəli tədbir çərçivəsində baş tutub.
Bu mühüm nailiyyət “Azərbaycan Hava Yolları” aviaşirkətinin göstərdiyi xidmətlərin yüksək səviyyədə olduğunu təsdiq edir və onu dünya aviasiya bazarının tanınmış liderləri ilə bir sıraya qoyur.
“Bu mükafat sərnişinlərimizə dünya səviyyəli xidmət təklif edən bütün “Azərbaycan Hava Yolları” komandasının əməyinin nəticəsidir. Biz fəxr edirik ki, səylərimizin nəticəsi olaraq belə nüfuzlu mükafata layiq görülmüşük. Bu uğur sərnişinlərin aviaşirkətimizə göstərdiyi etimadın yüksək səviyyədə olduğunu nümayiş etdirir”, – deyə “Azərbaycan Hava Yolları” QSC-nin prezidenti Samir Rzayev bildirib.
Onun sözlərinə görə, mükafatın əldə edilməsi AZAL-ın yüksək keyfiyyət və müştəri xidməti standartlarına sadiqliyini təsdiq edir, aviaşirkətin regionda və beynəlxalq miqyasda mövqeyini möhkəmləndirir.
“World Airline Awards” mükafatı aviaşirkətlərin və hava limanlarının xidmətlərinin keyfiyyətinin qlobal qiymətləndiricisi olan Böyük Britaniyanın “Skytrax” konsaltinq agentliyi tərəfindən təqdim edilir. Reytinq dünyanın ən böyük sərnişin məmnuniyyəti sorğusunun nəticələrinə əsasən müəyyən edilir.
Qeyd edək ki, “Azərbaycan Hava Yolları” aviaşirkəti həmçinin “Skytrax”ın “4 Ulduz” reytinqinə malikdir. Bu status aviaşirkətin göydə və yerdə təklif etdiyi xidmətlərin keyfiyyətini qiymətləndirən müstəqil auditin nəticələrinə əsasən formalaşıb.

https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_92034d81d49f974dc8c86e469_o.jpg
Azerbaijan's national air carrier, AZAL, has once more secured the title of Best Regional Airline in Central Asia and CIS at the Skytrax World Airline Awards 2024.
The Skytrax award ceremony, a prestigious event held in London, took place today, June 24.
This notable accomplishment underscores the exceptional service provided by Azerbaijan Airlines, positioning it among the leading names in the global aviation industry.
“This recognition is a testament to the dedication of the entire Azerbaijan Airlines team, who continually strive to deliver world-class service to our passengers. We are honored that our efforts have been acknowledged with such a prestigious award, reflecting the high trust our customers place in our airline,” stated Samir Rzayev, President of Azerbaijan Airlines CJSC.
He further emphasized that receiving this award affirms AZAL's commitment to maintaining high standards of quality and customer service, reinforcing the airline's leadership both regionally and internationally.
The World Airline Awards are conferred by Skytrax, a British consulting agency renowned for its global assessment of airline and airport service quality. The rankings are based on the world's largest passenger satisfaction survey.
It is also worth mentioning that Azerbaijan Airlines holds a 4-Star rating from Skytrax. This rating is based on an independent audit that evaluates the quality of services provided by the airline both in the air and on the ground.