https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_4e3342e3fb16220d467fa0029_o.jpg
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın rəsmi tərəfdaşlığı ilə ölkəmizdə 5-ci dəfə “Yerli şirkətlərin tanıtım sərgisi” baş tutdu. 150-dən çox şirkətin iştirak etdiyi sərginin təşkilatçıları Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və “Marsol Group” idi.
Sərginin açılış tədbirində çıxış edən Kapital Bank-ın İdarə heyətinin üzvü, Baş korporativ satış inzibatçısı Fərid Hidayətzadə tədbiri sahibkarlığın inkişafı istiqamətində atılan önəmli addımlardan biri kimi dəyərləndirib. “Sahibkarlığın inkişafı prioritetlərimizdən biridir. Hazırda Kapital Bank-ın 44 000 aktiv mikro və korporativ müştərisi var. Onlar üçün yaradılan imkanlardan danışsaq individual olaraq formalaşdırılan “Maestro” tarifini mütləq qeyd etməliyəm. Hazırda 1500 müştəri bu tarifdən yararlanaraq xərclərinə 970 000 manat qənaət edib. Rəqəmsallaşmanın tətbiqi ilə təkcə ötən il onlayn olaraq 26 000 sayda kredit rəsmiləşdirmişik. Bundan əlavə, ötən il ərzində başdan başa onlayn şəkildə 2970 sayda 18 milyon manat məbləğində qarantiya məktubu rəsmiləşdirilib. Eləcə də biz müştərilərimizə tam onlayn şəkildə hesab açmaq imkanını da yaratmışıq. İmkanlar olduqca genişdir və biz bu istiqamətdə məhsullarımızı inkişaf etdirməyə davam edirik. Bildiyiniz kimi biz artıq doğma Qarabağımızda Xankəndi, Laçın, Zəngilanda da fəaliyyətə başlamışıq və burada da sahibkarların yanındayıq. Məqsədimiz hər bir sahibkara onun profilinə uyğun, işini asanlaşdıracaq, vaxtına qənaət edəcək bank məhsullarını təklif edə bilməkdir”.
Qeyd edək ki, “Yerli şirkətlərin tanıtım sərgisi” 2019-cu ildən etibarən keçirilir. Kapital Bank-ın da hər il dəstək olduğu sərginin əsas məqsədi Azərbaycan şirkətlərinin fəaliyyətini geniş kütləyə tanıtmaq, onlar üçün yeni bazarlar açmaq, satış imkanlarını genişləndirmək və şirkətlər arasında qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığı inkişaf etdirməkdir.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 120 filialı və 53 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün— https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün — https://kbl.az/

https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_4e3342e3fb16220d467fa0029_o.jpg
With the official partnership of Kapital Bank, the country's first bank, the 5th “Local Companies’ Promotion Exhibition” was successfully held. The exhibition, which saw participation from over 150 companies, was organized by Small and Medium Business Development Agency (SMBDA) and “Marsol Group”.
Speaking at the opening ceremony, Farid Hidayatzade, Board member, Chief Corporate Sales Officer of Kapital Bank, highlighted the event as an important step towards entrepreneurship development. “Entrepreneurship development is one of our priorities. Currently, Kapital Bank has 44.000 active micro and corporate clients. When talking about the opportunities created for them, we must mention the individually tailored “Maestro” tariff. Currently, 1.500 clients benefit from this tariff, saving 970.000 manats on their expenses. With the implementation of digitalization, we issued 26.000 online loans last year alone. Additionally, throughout the past year, we issued 2.970 online guarantee letters totaling 18 million manats. We have also enabled our clients to open accounts fully online. The opportunities are vast, and we continue to develop our products in this direction. As you know, we have already started operations in our native Karabakh, including Khankendi, Lachin, and Zangilan, and we support entrepreneurs there as well. Our goal is to offer each entrepreneur banking products tailored to their profile, making their work easier and saving them time."
The “Local companies’ promotion exhibition” has been held since 2019. Kapital Bank has supported the exhibition every year, aiming to promote the activities of Azerbaijani companies to a wide audience, open new markets for them, expand sales opportunities, and develop mutually beneficial cooperation between companies.