https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_a25e62772f71168e64dff07a1_o.jpg
“Azercell”in Azərbaycan Cüdo Federasiyası ilə əməkdaşlıq çərçivəsində həyata keçirdiyi sosial kampaniya 1000-dən çox müsabiqə iştirakçısı arasında qalib seçilib.
“Qızlara ağ yaraşır” layihəsi “White Square” Beynəlxalq Reklam və Marketinq Festivalında 2 nominasiya üzrə mükafatlandırılıb. Kampaniya “Gender bərabərliyi” kateqoriyası üzrə gümüş, “Brendlərin əməkdaşlığı” kateqoriyasına görə isə bürünc medalla təltif edilib. Əsas meyarı yaradıcı həllərin effektivliyi olan “White Square” Festivalı 5 ildən artıqdır ki, bütün dünya üzrə reklam və marketinq mütəxəssislərini bir araya gətirir. Bu il festivalda Avropa, Şimali və Latın Amerikası, MENA regionu və Asiyanın 35-dən çox ölkəsindən 1115 müsabiqə iştirakçısı innovativ ideyalarını nümayiş etdirib.
Xatırladaq ki, “Qızlara ağ yaraşır” sosial layihəsinin əsas məqsədi qızları sağlam və fəal həyat tərzi sürməyə təşviq etməklə yanaşı, erkən nikahlara qarşı mübarizə aparmaq olub. Kampaniya çərçivəsində Azərbaycan Cüdo Federasiyasının məktəbləri və bölmələri olan bölgələrdə qeydiyyatdan keçən yeniyetmə qızlara cüdoqi və 1 ay ödənişsiz məşq hədiyyə olunub. Layihə minlərlə gənci idmanla məşğul olmağa sövq etməklə bərabər, cüdo ilə məşğul olan qızların sayında 100 faiz artımla nəticələnib. “Azercell” və Cüdo Federasiyasının bu kampaniyası dəfələrlə beynəlxalq və yerli mükafatlara layiq görülüb.
“Qızlara ağ yaraşır” layihəsi haqqında ətraflı məlumat əldə etmək üçün: https://qizlaraagyarasir.az/#

https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_a25e62772f71168e64dff07a1_o.jpg
Социальная кампания, реализованная Azercell совместно с Федерацией дзюдо Азербайджана, была признана победителем среди более чем 1000 конкурсантов
Проект «Девушкам белое к лицу» получил награды в двух номинациях на Международном Фестивале рекламы и маркетинга «White Square». Кампания была награждена серебряной медалью в категории «Гендерное равенство» и бронзовой медалью в категории «Сотрудничество брендов».
Фестиваль White Square, главным критерием которого является эффективность креативных решений, уже более 15 лет привлекает экспертов в области рекламы и маркетинга со всего мира. В этом году свои инновационные идеи на фестивале представили 1115 участников из более чем 35 стран Европы, Северной и Латинской Америки, региона MENA и Азии.
Напомним, что основной целью социального проекта «Девушкам белое к лицу» является повышение интереса девушек к спорту и пропаганда здорового образа жизни. Также кампания затрагивает проблему ранних браков. В рамках проекта девушки, прошедшие регистрацию в школах и отделениях Федерации дзюдо в регионах Азербайджана, получили в подарок дзюдоги и месяц бесплатных тренировок. Проект не только побудил тысячи молодых людей заняться спортом, но и привел к 100-процентному увеличению числа девушек, занимающихся дзюдо. Отметим, что совместная кампания Azercell и Федерации дзюдо была неоднократно отмечена международными и местными наградами.