https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_dce329ba4cd18481e1605939e_o.jpg
Alman Akademik Mübadilə Xidməti (DAAD) SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) tələbələrinə Almaniyada təhsil və tədqiqat aparmaq üçün təqaüdləri təqdim edib. Onlar Ayşən Qurbanova, Rafiq Rafiqzadə, Fuad Tağıyev və Murad Şərifovdur.
Azərbaycan Texniki Universitetində (ATU) keçirilən tədbirdə çıxış edən Almaniyanın Azərbaycandakı səfiri Ralf Horlemann DAAD mübadilə xidmətinin ölkəmizlə dostluq əlaqələrinin qurulmasında böyük rol oynadığını bildirib.
Sonra Alman Akademik Mübadilə Xidmətinin (DAAD) Tbilisi regional ofisinin rəhbəri Gebhard Reul çıxışında təşkilatın tələbə və elm adamlarının beynəlxalq mübadiləsini dünyada təşviq etdiyini vurğulayıb.
Daha sonra Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov təqaüdçülərə gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_dce329ba4cd18481e1605939e_o.jpg
Cтуденты Бакинской высшей школы нефти SOCAR (БВШН) Айшан Гурбанова, Рафик Рафигзаде, Фуад Тагиев и Мурад Шарифов получили стипендии от Германской службы академических обменов (DAAD) для прохождения обучения и проведения исследований в Германии.
Выступая на мероприятии, состоявшемся в Азербайджанском техническом университете, посол Германии в Азербайджане Ральф Хорлеманн отметил, что DAAD сыграла важную роль в установлении дружественных отношений с нашей страной.
Руководитель Тбилисского регионального офиса Германской службы академических обменов Гебхард Ройл в своем выступлении подчеркнул, что DAAD способствует международному обмену студентами и учеными по всему миру.
Выступив на мероприятии, ректор Бакинской высшей школы нефти Эльмар Гасымов пожелал стипендиатам успехов в дальнейшей деятельности.