https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_b7e06abda1e7e9fcd76172f83_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti MDB Parlamentlərarası Assambleyasının Şura iclasında və BRİKS ölkələrinin X Parlament Forumunda iştirak etmək üçün iyulun 10-da Rusiya Federasiyasının Sankt-Peterburq şəhərinə işgüzar səfərə gəlib.
“Pulkovo” hava limanında nümayəndə heyətini Sankt-Peterburq Qanunvericilik Məclisinin sədr müavini Pavel İtkin, Sankt-Peterburq hökumətinin hazırkı üzvü və Sankt-Peterburqun Xarici Əlaqələr Komitəsinin sədri Evgeniy Qriqoryev, MDB PA Şurasının Baş katibi Dmitri Kobitski, Azərbaycanın Sankt-Peterburq şəhərindəki baş konsulu Sultan Qasımov, Milli Məclisin MDB PA-dakı daimi nümayəndəsi Aydın Cəfərov və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova BRİKS Parlament Forumunun plenar və MDB PA-nın Şura iclaslarında iştirak edəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_b7e06abda1e7e9fcd76172f83_o.jpg
Парламентская делегация во главе со спикером Милли Меджлиса Сагибой Гафаровой 10-го июля прибыла в Санкт-Петербург в Российской Федерации для участия в заседании Совета Межпарламентской ассамблеи СНГ и в 10-м Парламентском форуме стран БРИКС.
В аэропорту Пулково делегацию встречали зампредседателя Законодательной палаты Санкт-Петербурга Павел Иткин, текущий член правительства Санкт-Петербурга и председатель Комитета по внешним связям Санкт-Петербурга Евгений Григорьев, генеральный секретарь Совета МПА СНГ Дмитрий Кобицкий, генеральный консул Азербайджана в Санкт-Петербурге Султан Гасымов, постоянный представитель Милли Меджлиса при МПА СНГ Айдын Джафаров и другие официальные лица.
В рамках визита спикер Милли Меджлиса Сагиба Гафарова примет участие в пленуме Парламентского форума БРИКС и в заседании Совета МПА СНГ.