https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_b7e06abda1e7e9fcd76172f83_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə parlament nümayəndə heyəti MDB Parlamentlərarası Assambleyasının Şura iclasında və BRİKS ölkələrinin X Parlament Forumunda iştirak etmək üçün iyulun 10-da Rusiya Federasiyasının Sankt-Peterburq şəhərinə işgüzar səfərə gəlib.
“Pulkovo” hava limanında nümayəndə heyətini Sankt-Peterburq Qanunvericilik Məclisinin sədr müavini Pavel İtkin, Sankt-Peterburq hökumətinin hazırkı üzvü və Sankt-Peterburqun Xarici Əlaqələr Komitəsinin sədri Evgeniy Qriqoryev, MDB PA Şurasının Baş katibi Dmitri Kobitski, Azərbaycanın Sankt-Peterburq şəhərindəki baş konsulu Sultan Qasımov, Milli Məclisin MDB PA-dakı daimi nümayəndəsi Aydın Cəfərov və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər çərçivəsində Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova BRİKS Parlament Forumunun plenar və MDB PA-nın Şura iclaslarında iştirak edəcək.

https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_b7e06abda1e7e9fcd76172f83_o.jpg
The parliamentary delegation led by Speaker of the Milli Majlis Sahiba Gafarova arrived in St Petersburg, Russian Federation on 10 July to take part in a meeting of the Council of the CIS Inter-Parliamentary Assembly and the 10th Parliamentary Forum of the BRICS States.
The delegation were welcomed at the Pulkovo Airport by Deputy Speaker of the St Petersburg Legislative Chamber Pavel Itkin, the current member of the St Petersburg Government and Chairman of the Committee for External Relations of St Petersburg Yevgheniy Grigoryev, Secretary General of the CIS IPA Council Dmitry Kobitsky, Azerbaijan’s Consul General in St Petersburg Sultan Gasimov, Permanent Representative of the Milli Majlis at the CIS IPA Aydin Jafarov and other officials.
During the visit, Speaker of the Milli Majlis Sahiba Gafarova will take part in the plenum of the BRICS Parliamentary Forum and in the meeting of the CIS IPA Council.