“Beynəlxalq Ordu Oyunları-2022" yarışları çərçivəsində Qazaxıstan Respublikasının Otar hərbi bazasında keçirilən "Artilleriya atəşinin ustaları" müsabiqəsinin ilkin mərhələsi başlayıb.
Bu mərhələdə komandalar zirehli döyüş maşınlarında marşrut üzrə təyin olunan müxtəlif maneələri dəf edərək, minalanmış ərazini keçib, pulemyotlardan, minaatanlardan, qumbaraatanlardan və atıcı silahlardan atəş tapşırıqlarını yerinə yetiriblər.
Peşəkarlıq nümayiş etdirən artilleriyaçılarımız birinci mərhələdə bütün hədəfləri sərrast atəşlə məhv ediblər.

The initial stage of the "Masters of Artillery Fire" contest has begun. The contest is being held at the Otar military base of the Republic of Kazakhstan as part of the “International Army Games-2022”.
At this stage, the teams in armored combat vehicles overcame various obstacles along the designated route, passed the minefields, and accomplished firing tasks from machine guns, mortars, grenade launchers and small arms.
During the first stage, Azerbaijani artillerymen demonstrated professionalism by destroying all the targets with accurate fire.