https://innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_7f26bf51739a9df7d672d5453_o.jpg
Laçın rayonunun şərq hissəsində, Sarıbaba yüksəkliyinin şimal-qərb istiqamətində qanunsuz erməni silahlı dəstələrinin basdırdığı piyada əleyhinə mina sahəsi aşkar edilib.
Azərbaycan Ordusunun mühəndis bölmələri tərəfindən ərazinin kəşfi aparılıb. Aşkar edilmiş minalar xüsusi hazırlıq keçmiş istehkam qrupu tərəfindən zərərsizləşdirilib.
Avqustun 15-də, bir gün ərzində, minalanmış sahədən ümumilikdə 991 ədəd PMN-E növlü piyada əleyhinə mina çıxarılaraq daşınıb və təhlükəsizlik qaydalarına riayət olunmaqla utilizasiya edilib.
Xüsusi qeyd etmək lazımdır ki, bu istiqamətində aşkar edilən minaların hamısı Vətən müharibəsindən sonra - 2021-ci ildə Ermənistanda istehsal olunub.

https://innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_7f26bf51739a9df7d672d5453_o.jpg
An anti-personnel minefield laid by illegal Armenian armed detachments was detected in the northwestern direction of the Saribaba high ground, the eastern part of the Lachin region.
Terrain reconnaissance was provided by the Engineering units of the Azerbaijan Army. The detected mines were neutralized by a specially trained fortification team.
On August 15, within one day, a total of 991 PMN-E type anti-personnel mines were removed from the mined area, transported and disposed of in compliance with safety regulations.
It should be noted that all the mines detected in this direction were produced in Armenia after the Patriotic War, in 2021.