https://innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_4845e348b8b0025b97250c11d_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılmış SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza tərəfdaş çevrəsini genişləndirməyə davam edir. “SİMA İmza” ilə öz xidmətlərini rəqəmsallaşdıran növbəti şirkət “MyGroup Holdinq” MMC olub.
“SİMA İmza” holdinqə daxil olan və istəyə uyğun mobil nömrələrin satışını həyata keçirən “MyNumber” şirkətinin rəsmi saytına (mynumber.az) inteqrasiya edilib. İnteqrasiya sayəsində “mynumber.az” saytından mobil nömrə sifariş edən vətəndaşların şəxsi məlumatlarını doldurmasına ehtiyac yoxdur. Belə ki, “SİMA İmza” sahibi olan hər kəs “mynumber.az” saytında (yuxarı sağ küncdə) yerləşdirilən “SİMA” bölməsinə klikləyib, QR kodu skan etməklə məlumat bölməsini avtomatik doldurmuş olur. Bundan sonra isə nömrə sifarişini bir toxunuşla reallaşdırmaq və adına rəsmiləşdirmək mümkündür.
Qeyd edək ki, “SİMA İmza”nı əldə etmək üçün heç yerə getməyə ehtiyac yoxdur. Sadəcə mobil telefona “SİMA İmza” tətbiqini yükləmək kifayətdir. Tətbiqdən istifadə vətəndaşlar üçün tam pulsuzdur. SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə bağlı daha ətraflı məlumatı www.sima.az saytından və “157” Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə edə bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_4845e348b8b0025b97250c11d_o.jpg
AzInTelecom LLC, a subsidiary of the Ministry of Digital Development and Transport, continues to expand its partnership network through its innovative digital signature, “SİMA İmza.” The latest institution to integrate “SİMA İmza” into its operations is MyGroup Holding LLC.
MyNumber, a company under MyGroup Holding, has successfully integrated “SİMA İmza” into its official website, mynumber.az. This integration streamlines the process for customers purchasing mobile numbers. By simply using “SİMA İmza,” users can automatically fill in their personal information on the mynumber.az website. With a quick scan of the QR code found in the “SİMA” section (located in the upper right corner of the site), customers can complete their order with just one touch.
Obtaining a “SİMA İmza” is quick and easy—there’s no need to visit any physical location. Simply download the “SİMA İmza” app on your mobile phone. The app is free to use for all citizens. For more information about this next-generation digital signature, visit www.sima.az or contact the call center at 157.