https://innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_be0e67dd2f3ba1f57242673ac_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılmış SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza tərəfdaş çevrəsini genişləndirməyə davam edir. “SİMA İmza” ilə öz xidmətlərini rəqəmsallaşdıran növbəti qurum “MyGroup Holdinq” MMC olub.
Qeyd edək ki, “SİMA İmza” holdinqə daxil olan və istəyə uyğun mobil nömrələrin satışını həyata keçirən “MyNumber” şirkətinin rəsmi saytına inteqrasiya edilib. İnteqrasiya sayəsində “mynumber.az” saytından mobil nömrə sifariş edən vətəndaşların şəxsi məlumatlarını doldurmasına ehtiyac yoxdur. Belə ki, “SİMA İmza” sahibi olan hər kəs “mynumber.az” saytının yuxarı sağ küncündə yerləşdirilən SİMA bölməsinə klikləyib QR kodu skan etməklə məlumat bölməsini avtomatik doldurmuş olur. Bundan sonra isə nömrə sifarişini bir toxunuşla reallaşdırmaq və vətəndaşın adına rəsmiləşdirmək mümkündür.
Qeyd edək ki, “SİMA İmza”nı əldə etmək üçün heç yerə getməyə ehtiyac yoxdur. Sadəcə, mobil telefona “SİMA İmza” tətbiqini yükləmək kifayətdir. Tətbiqdən istifadə vətəndaşlar üçün tam pulsuzdur. SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə bağlı daha ətraflı məlumatı www.sima.az saytından və “157” Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə etmək olar.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_be0e67dd2f3ba1f57242673ac_o.jpg
Цифровая подпись нового поколения SİMA, созданная ООО AzInTelecom при Министерстве цифрового развития и транспорта, продолжает расширять круг своих партнеров. Новым пользователем функций «SİMA İmza» стало ООО «MyGroup Holding».
На официальном сайте компании «MyNumber» (mynumber.az), входящей в состав «MyGroup Holding» и специализирующейся на продаже мобильных номеров по запросу, была успешно интегрирована система «SİMA İmza». Благодаря этой интеграции, гражданам, заказывающим мобильный номер на сайте «mynumber.az», не нужно заполнять личные данные вручную. Обладатели «SİMA İmza» могут просто перейти в раздел SİMA (в правом верхнем углу сайта), отсканировать QR-код и автоматически заполнить информационные поля. Заказ номера становится возможным одним касанием.
Напоминаем, что для получения «SİMA İmza» нет необходимости посещать какие-либо учреждения. Достаточно скачать приложение «SİMA İmza» на мобильный телефон. Использование приложения абсолютно бесплатно для граждан. Более подробную информацию о цифровой подписи нового поколения SİMA можно узнать на сайте www.sima.az или связавшись с колл-центром по номеру 157.