Bakı Şəhər Halqasının əhatə etdiyi ərazilər və keçdiyi küçələr nəqliyyatın hərəkəti üçün bağlı olacaq
Bakı Şəhər Halqasının əhatə etdiyi ərazilər və keçdiyi küçələr nəqliyyatın hərəkəti üçün bağlı olacaq Bakı Şəhər Halqasının əhatə etdiyi ərazilər və keçdiyi küçələr nəqliyyatın hərəkəti üçün bağlı olacaq
Sentyabrın 9-dan etibarən Bakı Şəhər Halqasının əhatə etdiyi ərazilər və keçdiyi küçələr nəqliyyatın hərəkəti üçün bağlı olacaq.
13-15 sentyabr tarixlərində baş tutacaq Formula 1 Qatar Airways Azərbaycan Qran Prisi 2024 ilə əlaqədar logistik əməliyyatların həyata keçirilməsi məqsədilə sentyabrın 7-i gecə saat 01:00-dan etibarən Puşkin küçəsinin Üzeyir Hacıbəyov küçəsi və Neftçilər prospekti ilə kəsişməsindən olan hissəsi nəqliyyatın hərəkəti üçün məhdudlaşacaq. Məhdudiyyət tədbirin sonunadək davam edəcək.
Nəqliyyatın İdarəetmə Planına əsasən Bakı Şəhər Halqasının keçdiyi küçələr və trekin əhatə etdiyi ərazilər sentyabrın 9-u gecə saat 01:00-dən etibarən nəqliyyatın hərəkəti üçün bağlı olacaq.
Hərəkət 17 sentyabr, səhər saat 8:00-dan etibarən bərpa olunacaq.
Nəqliyyatın hərəkət məhdudiyyəti 3 zonada tətbiq ediləcək. Birinci zona  yarış halqasının əhatə etdiyi İçərişəhər ərazisi, ikinci Azadlıq meydanı və onun yaxınlığında yerləşən digər küçələr, üçüncü zona isə BMT-nin 50 illiyi küçəsinini keçdiyi ərazidir. Yarışın keçirildiyi müddətdə qeyd olunan ərazilərə nəqliyyatın giriş-çıxışı üçün “Yaşayış Yerinə Giriş İcazəsi” veriləcək. Qeyd olunan  sənədi paylanma məntəqələrinə yaxınlaşaraq, həftənin bazar ertəsindən, cümə gününə kimi, saat 10:00-dan 17:00-dək əldə etmək mümkündür. Bunun üçün vətəndaşlar zonalar üzrə aşağıdakı müvafiq idarələrə müraciət etməlidirlər:
Zona 1 – İçərişəhər Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu İdarəsi
- Böyük Qala küçəsi 41, keçmiş ensiklopediya binası, 4-cü mərtəbə
- Tel: (012) 497-35-89
Zona 2 – Mənzil-Kommunal və İstismar İdarəsi № 4
- Xəqani küçəsi 26/32
- Tel: (012) 498 88 06
Zona 3 – Mənzil-Kommunal və İstismar İdarəsi № 58
- İstiqlaliyyət küçəsi 5
- Tel: (012) 492 41 85
Qeyd edək ki, “Yaşayış Yerinə Giriş İcazəsi”nin paylanması 29 avqust tarixindən başlayıb 13 sentyabradək davam edəcək.
Hər il olduğu kimi, bu il də Formula 1 Qatar Airways Azərbaycan Qran Prisi 2024 müddətində piyadaların hərəkətinə heç bir məhdudiyyət qoyulmayacaq.

https://innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_cbac70603142c9a9a43b2d318_o.jpg
Due to logistical operations for the Formula 1 Qatar Airways Azerbaijan Grand Prix 2024, scheduled for September 13-15, traffic will be restricted on Pushkin Street at the intersection with Uzeyir Hajibeyov Street and Neftchilar Avenue starting at 01:00 on the night of September 7. These restrictions will remain in place until the end of the event.
According to the Traffic Management Plan, the streets and areas covered by the Baku City Circuit will be closed to traffic starting at 01:00 on the night of September 9. Traffic will resume at 08:00 on the morning of September 17.
Traffic restrictions will be applied in 3 zones. The first zone is the Old City (Icherisheher) area within the race circuit, the second zone includes Azadliq Square and the surrounding streets, and the third zone is the area along the UN 50th Anniversary Street. During the event, a "Residential Access Permit" will be issued for vehicle entry and exit in the specified areas. This permit can be obtained at distribution points from Monday to Friday, between 10:00 and 17:00. Citizens should contact the relevant offices for each zone as follows:
Zone 1 – Administration of State Historical-Architectural Reserve “Icherisheher”
- 41 Boyuk Qala Street, former encyclopedia building, 4th floor
- Tel: (012) 497-35-89
Zone 2 – Department of Housing and Utility Services No. 4
- 26/32 Khagani Street
- Tel: (012) 498-88-06
Zone 3 – Department of Housing and Utility Services No. 58
- 5 Istiglaliyyet Street
- Tel: (012) 492-41-85
Please be aware that "Residential Access Permits" have been available since August 29 and will be distributed until September 13.
As usual, pedestrian movement will not be restricted during the Formula 1 Qatar Airways Azerbaijan Grand Prix 2024. For more detailed information regarding traffic, you can visit the official Baku City Circuit website.