https://innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_abc317d7bbe21a9102c29749a_o.jpg
Xəbər verdiyimiz kimi 26 avqust 2024-cü il tarixində Kapital Bank ASC-nin buraxılış həcmi 30 000 000 (otuz milyon) ABŞ dollar həcmində olan, subordinasiya olunmuş istiqrazları premium bazar seqmentində listinqə daxil edilib.
İstiqrazların abunə yazılışı 24 sentyabr 2024-cü il tarixinə kimi 30 gün ərzində davam edəcək. Yerləşdirməsi isə 26 sentyabr 2024-cü il tarixində Bakı Fond Birjasında baş tutacaq. Fiziki şəxslər Bankın filiallarına yaxınlaşaraq abunə yazılışında iştirak edə bilərlər. Həmçinin qeyd edilən tarixdə abunə yazılışında yerləşdirilmiş məbləğlərə əlavə olaraq məbləğin 3%-i həcmində günlük gəlir hesablanacaq. Eyni zamanda, istqraz alışı ilə bağlı bütün xərclər Kapital Bank tərəfindən qarşılanacaq.
Qeyd edək ki, təklif edilən istiqrazların hər birinin nominal dəyəri 100 dollar, illik faiz dərəcəsi 7%, faizlərin ödəniş dövrü 30 gündən bir, tədavül müddəti 7 ildir. Sənədsiz, adlı, faizli, təmin edilməmiş istiqrazların yerləşdirilməsi Bakı Fond Birjasında abunə yazılışı üsulu ilə həyata keçiriləcək. Yerləşdirmə üzrə anderrayter “PAŞA Kapital İnvestisiya Şirkəti” QSC-dir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_abc317d7bbe21a9102c29749a_o.jpg
Как мы сообщали ранее, 26 августа 2024 года субординированные облигации OAO Kapital Bank объемом 30 000 000 (тридцать миллионов) долларов США были включены в листинг премиум сегмента рынка.
Подписка на облигации продлится 30 дней до 24 сентября 2024 года. Размещение состоится 26 сентября 2024 года на Бакинской фондовой бирже. Физические лица могут обратиться в филиалы Банка для участия в подписке. Также, на суммы, размещенные в подписке на указанную дату, будет начислен ежедневный доход в размере 3% от суммы. Все расходы, связанные с покупкой облигаций, будут покрываться OAO Kapital Bank.
Отметим, что номинальная стоимость каждой из предлагаемых облигаций составляет 100 долларов США, годовая процентная ставка — 7%, период выплаты процентов — каждые 30 дней, срок обращения — 7 лет. Размещение безбумажных, именных, процентных, необеспеченных облигаций будет осуществляться методом подписки на Бакинской фондовой бирже. Андеррайтером по размещению является ЗАО «Инвестиционная компания PASHA Capital».