Ölkənin ən sürətlisi “Bakcell”, 4 sentyabr tarixində Bakı Şəhər Halqası Əməliyyat Şirkəti ilə birgə jurnalistlər üçün səhər yeməyi təşkil edib.
Görüşdə “Bakcell” və “Bakı Şəhər Halqası Əməliyyat Şirkəti” nümayəndələri Azərbaycanda keçiriləcək sürət yarışının əhəmiyyəti barədə ətraflı danışıb, media nümayəndələrini maraqlandıran sualları cavablandırıblar.
“Bakcell”in İctimaiyyətlə əlaqələr və korporativ kommunikasiyalar üzrə direktoru Aysel Süleymanova çıxışında “Bakcell” və “FORMULA 1 QATAR AIRWAYS AZƏRBAYCAN QRAN PRİSİ 2024” çərçivəsində tərəfdaşlığın təsadüfi olmadığını vurğulayıb: “Hər iki tərəf özündə sürət və innovasiyaları ehtiva edir. Aprel ayında yeni brend strategiyasını təqdim edən “Bakcell”, ötən dövr ərzində bir sıra innovativ və yüksək sürətli məhsullarını istifadəçilərin ixtiyarına verib. Belə ki, şirkət ölkəmizdə mövcud ən sürətli internet xidmətini - “Fiber 1” məhsulunu təqdim edib. Bundan əlavə, “Bakcell”in yeni məhsulları olan VoWiFi (Wi-Fi üzərindən zəng) xidməti, ən geniş partnyor şəbəkəsinə malik “Bakcell Kart” və süni intellekt dəstəkli “Tarif Məsləhətçisi” müştərilərimizin xüsusi marağına səbəb olub”.
Qeyd edək ki, “Bakcell” “FORMULA 1 QATAR AIRWAYS AZƏRBAYCAN QRAN PRİSİ 2024”ün rəsmi tədbir sponsorudur. Bununla bağlı “Bakcell” və Bakı Şəhər Halqası Əməliyyat Şirkəti (BŞH) çərçivəsində müqavilə imzalanıb.
Azərbaycanın ilk və ən böyük özəl telekommunikasiya şirkəti olan “Bakcell” “Azerconnect Group”un tərkibinə daxildir. ”Bakcell” üç milyondan çox müştərini yüksək keyfiyyətli və sürətli telekommunikasiya xidmətləri ilə təmin edir, şirkətin şəbəkəsi ölkə əhalisini 99,9%-ni əhatə edir. Şirkət süni intellektə əsaslanan innovasiyalar və həllər vasitəsilə Azərbaycanın davamlı inkişafına töhfə verməyə çalışır və Azərbaycan iqtisadiyyatının qeyri-neft sektorunun ən böyük investorlarından biridir.
“Azerconnect Group” müxtəlif ölkələrdə enerji, telekommunikasiya, yüksək texnologiyalar və tikinti sahələrində fəaliyyət göstərən “NEQSOL Holding” beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibinə daxildir.

On 4 September, Bakcell, the country's fastest mobile operator, together with Baku City Circuit Operations Company, organized a breakfast for journalists.
At the meeting, representatives of Bakcell and Baku City Circuit Operations Company spoke in detail about the importance of holding motor racing competitions in Azerbaijan and answered journalists' questions.
Speaking at the event, Bakcell's PR and Corporate Communications Director Aysel Suleymanova stressed that the partnership between Bakcell and the FORMULA 1 QATAR AIRWAYS AZERBAIJAN GRAND PRIX 2024 was no coincidence: "Both parties are characterized by speed and innovation. After launching a new brand strategy in April, Bakcell has delivered a series of innovative and high-speed products to users in recent months. For example, the company launched the fastest internet in Azerbaijan, known as Fiber 1. In addition, Bakcell's new products such as the VoWiFi (Wi-Fi calling) service, the Bakcell Card with the widest partner network, and the AI-enabled Tariff Advisor have been of particular interest to our customers.
It should be noted that Bakcell is the official Event Sponsor of the FORMULA 1 QATAR AIRWAYS AZERBAIJAN GRAND PRIX 2024. In this context, Bakcell and Baku City Circuit Operations Company have signed an agreement.
Bakcell is Azerbaijan’s first and largest private telecommunications company. Currently, Bakcell serves over three million customers, providing them with high-quality and fast telecommunication services. The company strives to contribute to Azerbaijan's sustainable development through AI-based innovations and solutions and is one of the largest investors in the country's non-oil sector.