Ölkənin ən sürətlisi “Bakcell”, 4 sentyabr tarixində Bakı Şəhər Halqası Əməliyyat Şirkəti ilə birgə jurnalistlər üçün səhər yeməyi təşkil edib.
Görüşdə “Bakcell” və “Bakı Şəhər Halqası Əməliyyat Şirkəti” nümayəndələri Azərbaycanda keçiriləcək sürət yarışının əhəmiyyəti barədə ətraflı danışıb, media nümayəndələrini maraqlandıran sualları cavablandırıblar.
“Bakcell”in İctimaiyyətlə əlaqələr və korporativ kommunikasiyalar üzrə direktoru Aysel Süleymanova çıxışında “Bakcell” və “FORMULA 1 QATAR AIRWAYS AZƏRBAYCAN QRAN PRİSİ 2024” çərçivəsində tərəfdaşlığın təsadüfi olmadığını vurğulayıb: “Hər iki tərəf özündə sürət və innovasiyaları ehtiva edir. Aprel ayında yeni brend strategiyasını təqdim edən “Bakcell”, ötən dövr ərzində bir sıra innovativ və yüksək sürətli məhsullarını istifadəçilərin ixtiyarına verib. Belə ki, şirkət ölkəmizdə mövcud ən sürətli internet xidmətini - “Fiber 1” məhsulunu təqdim edib. Bundan əlavə, “Bakcell”in yeni məhsulları olan VoWiFi (Wi-Fi üzərindən zəng) xidməti, ən geniş partnyor şəbəkəsinə malik “Bakcell Kart” və süni intellekt dəstəkli “Tarif Məsləhətçisi” müştərilərimizin xüsusi marağına səbəb olub”.
Qeyd edək ki, “Bakcell” “FORMULA 1 QATAR AIRWAYS AZƏRBAYCAN QRAN PRİSİ 2024”ün rəsmi tədbir sponsorudur. Bununla bağlı “Bakcell” və Bakı Şəhər Halqası Əməliyyat Şirkəti (BŞH) çərçivəsində müqavilə imzalanıb.
Azərbaycanın ilk və ən böyük özəl telekommunikasiya şirkəti olan “Bakcell” “Azerconnect Group”un tərkibinə daxildir. ”Bakcell” üç milyondan çox müştərini yüksək keyfiyyətli və sürətli telekommunikasiya xidmətləri ilə təmin edir, şirkətin şəbəkəsi ölkə əhalisini 99,9%-ni əhatə edir. Şirkət süni intellektə əsaslanan innovasiyalar və həllər vasitəsilə Azərbaycanın davamlı inkişafına töhfə verməyə çalışır və Azərbaycan iqtisadiyyatının qeyri-neft sektorunun ən böyük investorlarından biridir.
“Azerconnect Group” müxtəlif ölkələrdə enerji, telekommunikasiya, yüksək texnologiyalar və tikinti sahələrində fəaliyyət göstərən “NEQSOL Holding” beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibinə daxildir.

4 сентября компания Bakcell - самый быстрый мобильный оператор страны совместно с Операционной компанией «Бакинское городское кольцо» организовала завтрак для журналистов.
На встрече представители Bakcell и Операционной компании «Бакинское городское кольцо» подробно рассказали о важности проведения автомобильных гонок в Азербайджане и ответили на вопросы журналистов.
В своем выступлении на мероприятии директор по связям с общественностью и корпоративным коммуникациям компании «Bakcell» Айсель Сулейманова подчеркнула, что партнерство между компаниями Bakcell и «ГРАН-ПРИ АЗЕРБАЙДЖАНА ФОРМУЛЫ-1 QATAR AIRWAYS 2024» не является случайностью: «Обе стороны отличаются скоростью и инновациями. Представившая в апреле новую стратегию бренда компания Bakcell за последние месяцы предоставила пользователям ряд инновационных и высокоскоростных продуктов». Таким образом, компания представила самый быстрый интернет в Азербайджане - Fiber 1. Кроме того, особый интерес наших клиентов вызвали новые продукты Bakcell - услуга VoWiFi (вызов по Wi-Fi), Bakcell Кart с самой широкой партнерской сетью и «Тарифный консультант» с поддержкой ИИ.
Отметим, что компания Bakcell является официальным спонсором мероприятия «ГРАН-ПРИ АЗЕРБАЙДЖАНА ФОРМУЛЫ-1 QATAR AIRWAYS 2024». В связи с этим между компанией Bakcell и Операционной компанией «Бакинское городское кольцо» было подписано соглашение.
Bakcell - первая и крупнейшая частная телекоммуникационная компания в Азербайджане. В настоящее время Bakcell обслуживает более трех миллионов клиентов, предоставляя им высококачественные и быстрые телекоммуникационные услуги. Компания стремится внести вклад в устойчивое развитие Азербайджана через инновации и решения на основе искусственного интеллекта, являясь одним из крупнейших инвесторов в ненефтяной сектор экономики страны.
Bakcell входит в состав холдинга NEQSOL, международной группы компаний, работающей в разных странах в сферах энергетики, телекоммуникаций, высоких технологий и строительства.