https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_5beca9c6753b7298ec0433c4b_o.jpg
Ölkəmizdə sektorun ən yaxşı işəgötürəni olmağı qarşısına hədəf qoymuş ABB “The Brandon Hall Group” beynəlxalq təşkilatının 2 mükəmməllik mükafatına layiq görülüb.
Mükafatlardan biri bankda istedadların idarə olunması ilə bağlıdır. Digəri isə öyrənmə və inkişaf istiqamətindədir. ABB hər iki mükafata əməkdaşlar üçün təşkil etdiyi “Gələcəyin Liderləri” proqramına görə layiq görülüb.
Bank 6 aylıq proqramı bu sahədə ixtisaslaşmış beynəlxalq BTS konsaltinq şirkəti ilə birgə həyata keçirib. Proqramda seçim prosedurlarından keçmiş 30 əməkdaş iştirak edib. Onlar üçün müxtəlif liderlik mövzularını öyrədən fərdi seminarlar təşkil olunub və iştirakçıların fərdi inkişaf planları hazırlanıb. Belə proqramlarda məqsəd yüksək potensiallı əməkdaşların inkişafına dəstək vermək, ABB-nin cari və gələcək layihələri üçün peşəkar bacarıqlara malik biznes liderləri hazırlamaqdır.
“The Brandon Hall Group”un nüfuzlu mükəmməllik mükafatları qlobal biznes və HR icmasında kifayət qədər populyardır. Bu mükafatlar ayrı-ayrı şirkətlərin öyrənmə və inkişaf, istedadların idarə edilməsi, əməkdaşların liderlik bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi, təşkilati təkmilləşdirmə və s. bu kimi sahələrdəki nailiyyətlərini qiymətləndirir. İnsan kapitalının idarə edilməsində mükəmməlliyi vurğulayır. Sözügedən mükafatların təqdim olunması üçün əhatəli təhlil və qiymətləndirmələr aparılır. Seçim prosedurlarına görə bu mükafatlar müvafiq kateqoriyalarda ən yüksək standart meyarı sayılır.
1993-cü ildən fəaliyyət göstərən “The Brandon Hall Group” peşəkar inkişaf şirkəti kimi təşkilatlara data, araşdırma, sertifikatlaşdırma və s. sahələrində dəstək verir. Qurum indiyə qədər dünyanın müxtəlif ölkələrində 10 milyondan çox işçinin fərdi inkişafına təsir göstərən layihələr həyata keçirib, təşkilatlarda müvafiq istiqamətlərdə mükəmməlliyi gücləndirib və sertifikatlaşdırma aparıb.

https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_5beca9c6753b7298ec0433c4b_o.jpg
В стремлении стать лучшим работодателем в стране Банк ABB завоевал две награды за выдающиеся достижения от международной организации The Brandon Hall Group.
Одна из наград была присуждена за управление талантами в Банке, а другая – за обучение и развитие. Обе награды Банк ABB получил за программу «Лидеры будущего», созданную для своих сотрудников.
Программа, продолжавшаяся шесть месяцев, была разработана и проведена в сотрудничестве с международной консалтинговой компанией BTS, специализирующейся в области лидерства и управления талантами. В рамках программы отбор прошли 30 сотрудников, для которых были организованы индивидуальные семинары на различные темы лидерства. Также для каждого участника были разработаны персональные планы развития. Основная цель программы – поддержка и развитие сотрудников с высоким потенциалом, а также подготовка бизнес-лидеров с необходимыми профессиональными навыками для успешной реализации текущих и будущих проектов Банка ABB.
Престижные награды за достижения от The Brandon Hall Group пользуются высокой популярностью в глобальном бизнесе и HR-сообществе. Эти награды признают достижения компаний в таких областях, как обучение и развитие, управление талантами, развитие лидерских навыков сотрудников, организационное совершенствование и другие ключевые сферы, подчеркивая их успехи в управлении человеческим капиталом. Для присуждения этих наград проводится всесторонний анализ и оценка, а благодаря строгим критериям отбора они считаются высшим стандартом в соответствующих категориях.
The Brandon Hall Group, функционирующая с 1993 года, является компанией профессионального развития, оказывающей организациям поддержку в области данных, исследований, сертификации и других направлениях.
Компания на сегодняшний день реализовала проекты, которые способствовали личному развитию более 10 000 000 сотрудников по всему миру, усиливая совершенство в соответствующих направлениях и проводя сертификацию в организациях.