https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_ba4ff38d1bd98026342a2694f_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC-nin dəstəyi ilə Bakıda “Chain Reaction 2024” tədbiri keçirilib. Sentyabrın 10-12-də baş tutan tədbirin əsas mövzuları “Veb 3.0”, innovativ texnologiyalar, blokçeyn, kriptovalyuta, süni intellekt, rəqəmsal aktivlər və s. olub.
“AzInTelecom”dan innews.media bildirilib ki, tədbirin əsas sessiyasında “AzInTelecom”un Kommersiya departamentinin direktoru Fərrux Fərəcullayev texnologiya və kommunikasiya sahəsində yeniliklərə dair “İnteqrasiya edilmiş innovativ ekosistemlərin yaradılması” mövzusunda çıxış edib. O, çıxışı zamanı şirkətin təqdim etdiyi bulud xidmətləri və yeni nəsil rəqəmsal “SİMA İmza” ilə bağlı sualları cavablandırıb.
F.Fərəcullayev bildirib ki, artıq 200-dən çox qurum öz informasiya sistemlərini “AzInTelecom”a məxsus Data mərkəzlərinə köçürüb. Hazırda yeni 2 Data Mərkəzin tikilməsi istiqamətində isə işlər aparılır.
O, SİMA biometrik imza sayəsində isə dövlət qurumları və biznes subyektlərinin xidmətlərini rəqəmsallaşdırdığını, ölkənin ən ucqar yerlərində yaşayan vətəndaşların uzaq məsafə qət etmədən bu xidmətlərdən yararlana bildiyini diqqətə çatdırıb.
Qeyd edək ki, konfransın sponsorlarından biri olan “AzInTelecom”un stendində şirkətin məhsul və xidmətləri barədə qonaqlara ətraflı məlumat verilib, hədiyyələr təqdim edilib.
“Chain Reaction 2024” tədbirinin gedişatında çıxışlarla yanaşı, panel müzakirələr, seminarlar və təqdimatlar keçirilib.

https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_ba4ff38d1bd98026342a2694f_o.jpg
При поддержке ООО AzInTelecom, функционирующего при Министерстве цифрового развития и транспорта Азербайджанской Республики, в Баку было проведено мероприятие Chain Reaction 2024. Основными темами ее были Web 3.0, инновационные технологии, блокчейн, криптовалюта, искусственный интеллект, цифровые активы и другие.
Как сообщает innews.media со ссылкой на пресс-службу Министерства цифрового развития и транспорта Азербайджана, в ходе основной сессии директор коммерческого департамента ООО AzInTelecom Фаррух Фараджуллаев выступил с речью на тему «Создание интегрированной инновационной экосистемы», касающуюся технологических и коммуникационных достижений. Он также ответил на вопросы, связанные с облачными сервисами компании и цифровой услугой нового поколения SİMA İmza.
Ф.Фараджуллаев подчеркнул, что более 200 организаций уже перевели свои информационные системы в дата-центры ООО AzInTelecom. Он сообщил, что в настоящее время ведется строительство двух новых дата-центров.
По его словам, благодаря биометрической особенности SİMA İmza государственные учреждения и бизнес-субъекты активно цифровизируют свои услуги, что позволяет гражданам, проживающим даже в самых удаленных регионах, получать доступ к этим услугам, не покидая своих домов.
Стоит отметить, что ООО AzInTelecom, будучи одним из спонсоров мероприятия, представило на своем стенде информацию о продуктах и услугах, а также подарки для посетителей.
Помимо выступлений, в рамках мероприятия Chain Reaction 2024 также были организованы дискуссии, семинары и презентации.