https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_ba4ff38d1bd98026342a2694f_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC-nin dəstəyi ilə Bakıda “Chain Reaction 2024” tədbiri keçirilib. Sentyabrın 10-12-də baş tutan tədbirin əsas mövzuları “Veb 3.0”, innovativ texnologiyalar, blokçeyn, kriptovalyuta, süni intellekt, rəqəmsal aktivlər və s. olub.
“AzInTelecom”dan innews.media bildirilib ki, tədbirin əsas sessiyasında “AzInTelecom”un Kommersiya departamentinin direktoru Fərrux Fərəcullayev texnologiya və kommunikasiya sahəsində yeniliklərə dair “İnteqrasiya edilmiş innovativ ekosistemlərin yaradılması” mövzusunda çıxış edib. O, çıxışı zamanı şirkətin təqdim etdiyi bulud xidmətləri və yeni nəsil rəqəmsal “SİMA İmza” ilə bağlı sualları cavablandırıb.
F.Fərəcullayev bildirib ki, artıq 200-dən çox qurum öz informasiya sistemlərini “AzInTelecom”a məxsus Data mərkəzlərinə köçürüb. Hazırda yeni 2 Data Mərkəzin tikilməsi istiqamətində isə işlər aparılır.
O, SİMA biometrik imza sayəsində isə dövlət qurumları və biznes subyektlərinin xidmətlərini rəqəmsallaşdırdığını, ölkənin ən ucqar yerlərində yaşayan vətəndaşların uzaq məsafə qət etmədən bu xidmətlərdən yararlana bildiyini diqqətə çatdırıb.
Qeyd edək ki, konfransın sponsorlarından biri olan “AzInTelecom”un stendində şirkətin məhsul və xidmətləri barədə qonaqlara ətraflı məlumat verilib, hədiyyələr təqdim edilib.
“Chain Reaction 2024” tədbirinin gedişatında çıxışlarla yanaşı, panel müzakirələr, seminarlar və təqdimatlar keçirilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_ba4ff38d1bd98026342a2694f_o.jpg
The "Chain Reaction 2024" event was held in Baku with the support of "AzInTelecom" LLC, operating under the Ministry of Digital Development and Transport. The main topics of the event included Web 3.0, innovative technologies, blockchain, cryptocurrency, artificial intelligence, digital assets, and more.
During the main session, the Director of the Commercial Department of “AzInTelecom” LLC, Farrukh Farajullayev, gave a speech on "Creating Integrated Innovation Ecosystems" regarding technological and communication advancements. During his speech, he addressed questions related to the cloud services provided by the company and “SİMA İmza”, the next-generation digital solution.
Farajullayev noted that over 200 organizations have already migrated their information systems to “AzInTelecom” LLC’s Data Centers. He also mentioned that two new Data Centers are currently in the process of construction.
He emphasized that, due to the SİMA biometric signature, government agencies and business entities are digitizing their services, allowing citizens living in even the most remote regions to access these services without the need to travel.
As one of the event's sponsors, “AzInTelecom” LLC provided detailed information about its products and services at its stand, where visitors were also presented with gifts.
In addition to speeches, the "Chain Reaction 2024" event featured discussions, seminars, and presentations.