https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_98321a3025e7c761458100818_o.jpg
VTB (Azərbaycan) Formula Drift Azerbaijan yarışının rəsmi tərəfdaşı kimi çıxış etdi. İki günlük çempionat Test and Training Mərkəzində keçirildi. Tədbirdə ölkənin 12 təcrübəli pilotu iştirak etdi.
Yarışı tanınmış və sertifikatlı drift hakimləri, o cümlədən İrakli Şalikashvili, Nodari Kodua və Giqa Kalandia iştirak ediblər. Nəticədə Niyaz Bədiyev birinci yeri, Elvin Xudaverdiyev ikinci yeri, Rəhman Şixəliyev isə üçüncü yeri tutdu.
Formula Drift Azerbaijan il ərzində dörd dəfə keçiriləcək və sonda ölkə üzrə drift çempionu müəyyən ediləcək.
"VTB (Azərbaycan) ənənəvi olaraq idman tədbirlərini dəstəkləyir. Bir neçə ildir ki, biz Azərbaycan Basketbol Liqasının rəsmi tərəfdaşıyıq və müxtəlif idman yarışlarını, o cümlədən Red Bull Half Court basketbol oyunlarının, Qobustan trail 2024 və Şahdağ trail 2024 qaçışlarının keçirilməsinə kömək etdik. Azərbaycan drift çempionatı ilə əməkdaşlıq brendimizin təbliği istiqamətində göstərdiyimiz fəaliyyətin məntiqi davamı oldu", - deyə VTB (Azərbaycan)-ın VTB (Azərbaycan)-ın İdarə Heyətinin üzvü, Pərakəndə Biznesin İnkişafı Departamentinin direktoru Yevgeni Borodin.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_98321a3025e7c761458100818_o.jpg
ВТБ (Азербайджан) выступил официальным партнером гонки Formula Drift Azerbaijan. Двухдневный чемпионат прошел в Test and Training центре. В нем приняли участие 12 опытных пилотов страны.
Оценивали соревнования известные и сертифицированные судьи по дрифту, такие как Ираклий Шаликашвили, Нодари Кодуа и Гига Каландия. В результате Нияз Бедиев занял первое место, Эльвин Худавердиев — второе, а Рахман Шихалиев — третье.
В течение года Formula Drift Azerbaijan будет проводиться четыре раза, после чего в Азербайджане определят чемпиона страны по дрифту.
«ВТБ (Азербайджан) традиционно поддерживает спортивные мероприятия. На протяжении нескольких лет мы являемся официальным партнером Азербайджанской баскетбольной лиги, а также помогаем проводить различные спортивные мероприятия, в частности, баскетбольные игры Red Bull Half Court, забеги Gobustan trail 2024 и Shahdag trail 2024. Сотрудничество с формулой дрифта Азербайджана стало логичным продолжением этого направления продвижения нашего бренда», – прокомментировал член правления, директор департамента развития розничного бизнеса ВТБ (Азербайджан) Евгений Бородин.