https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_3c56102cdc40c01915bc4088e_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev sentyabrın 15-də Beynəlxalq Avtomobil Federasiyasının prezidenti Məhəmməd Ben Sulayemi qəbul edib.
Məhəmməd Ben Sulayem ötən ilin dekabrında Beynəlxalq Avtomobil Federasiyasının Baş Assambleyasının və Federasiyanın mükafatlandırma mərasiminin Bakıda keçirilməsinə verdiyi dəstəyə görə dövlətimizin başçısına minnətdarlığını bildirdi.
Qonaq Azərbaycan Avtomobil Federasiyası və klublar ilə sıx əlaqələrin mövcud olduğunu deyərək, əməkdaşlığın genişləndiyini vurğuladı.
Məhəmməd Ben Sulayem COP çərçivəsində Beynəlxalq Avtomobil Federasiyasının nəqliyyat sahəsində fəaliyyətə dəstək verəcəyini və bununla bağlı Federasiyanın mütəxəssislərinin ölkəmizlə əməkdaşlıq edəcəklərini bildirdi.

https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_3c56102cdc40c01915bc4088e_o.jpg
15 сентября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял президента Международной автомобильной федерации Мохаммеда бен Сулайема.
Мохаммед бен Сулайем выразил признательность главе государства за поддержку в проведении Генеральной ассамблеи Международной автомобильной федерации и церемонии награждения федерации в Баку в декабре прошлого года.
Отметив тесные связи с Автомобильной федерацией Азербайджана и клубами, гость подчеркнул, что сотрудничество расширяется.
Мохаммед бен Сулайем заявил, что Международная автомобильная федерация будет оказывать поддержку деятельности в транспортной сфере в рамках СОР, ее эксперты будут сотрудничать с нашей страной в этом вопросе.