https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_87f4f6fd6a316e7ac136155d7_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyindəki “AzInTelecom” MMC Azərbaycan Qızıl Aypara Cəmiyyəti (AzQAC) ilə birlikdə məktəbli uşaqlara dəstək məqsədilə aksiya həyata keçirib.
innews.media “AzInTelecom”un yaydığı məlumata istinadla xəbər verir ki, “Məktəbə Qayıdış” adlanan aksiya Qarabağ İqtisadi Rayonunda, işğaldan azad edilmiş ərazilərdə baş tutub.
Aksiya çərçivəsində Füzuli və Xocavənd rayonlarının qəsəbə və kəndlərində məskunlaşmış 200 uşağa məktəbli çantası və digər ləvazimatlar hədiyyə edilib.
Sonda təşkilatçılar yeni tədris ilinin başlaması münasibətilə şagirdləri təbrik edərək dərslərində uğurlar arzulayıblar.

https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_87f4f6fd6a316e7ac136155d7_o.jpg
ООО AzInTelecom, функционирующее при Министерстве цифрового развития и транспорта Азербайджанской Республики, совместно с Азербайджанским обществом Красного Полумесяца организовало акцию «Возвращение в школу».
Как сообщили innews.media в AzInTelecom, мероприятие состоялось на освобожденных территориях Карабахского экономического района. Двести учащихся из сел Физулинского и Ходжавендского районов получили школьные рюкзаки и учебные принадлежности.
В завершение акции представители ООО AzInTelecom и Азербайджанского общества Красного Полумесяца поздравили школьников с началом нового учебного года и пожелали им академических успехов.