https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_2d18ed597aab917a083f0b76e_o.jpg
“AzerGold” QSC-nin təşəbbüsü və dəstəyi ilə Daşkəsən rayonunun ucqar Quşçu kəndinin mərkəzində kitab köşkü quraşdırılıb.
Cəmiyyətin hasilat fəaliyyəti apardığı bölgədə bu günə qədər icra etdiyi “Kitab sovqatı”, “Uşaq kitab dostu” kimi bir sıra uğurlu maarifləndirici layihələrin davamı olan “Kitab köşkü” ətraf kənd sakinləri, xüsusilə uşaq və yeniyetmələr arasında mütaliə vərdişlərinin formalaşmasına, asudə vaxtın səmərəli təşkilinə və kitabın kütləvi şəkildə təbliğinə dəstək göstərilməsinə xidmət edir.
Günün 24 saatı ərzində kənd sakinlərinin sərbəst şəkildə kitabları əldə etməsinə imkan yaradan “açıq kitabxana” tipli kitab köşkündə dünya klassiklərinin əsərləri, müasir Azərbaycan və dünya ədəbiyyatı inciləri, həmçinin biznes və özünüinkişaf istiqamətləri üzrə nəfis tərtibda dərc edilmiş ən yeni kitablar təqdim olunur. Oxucular seçdikləri kitabı mütaliə etdikdən sonra geri qaytarıb digər kitablardan bəhrələnəcək, bununla yanaşı, paylaşmaq istədikləri nəşri köşkə hədiyyə etməklə digər oxucuların da mütaliə etmələrinə imkan yaradacaqlar.
Köşk rübdə bir dəfə yeni nəşrlərlə yenilənəcək. Qeydiyyat əsasında ən çox kitab mütaliə etmiş oxuculara Cəmiyyət tərəfindən həvəsləndirici hədiyyələr təqdim olunacaq.

https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_2d18ed597aab917a083f0b76e_o.jpg
По инициативе и при поддержке ЗАО «AzerGold» в центре отдаленного села Гушчу Дашкесанского района установлен книжный киоск.
«Книжный киоск», являющаяся продолжением ряда успешных образовательных проектов, таких как «Книга в подарок», «Детский книжный друг» в регионе, где общество осуществляет горнодобывающую деятельность, служит формированию навыков чтения среди жителей близлежащих сел, особенно среди детей и подростков, также эффективной организации досуга и поддержке массовой пропаганды книг.
В книжном киоске типа “открытая библиотека”, предоставляющем жителям села свободный доступ к книгам в течение 24 часов, представлены произведения мировой классики, жемчужины современной азербайджанской и мировой литературы, а также новейшие книги, оформленное в изысканном виде по направлениям бизнеса и саморазвития.
После того, как читатели прочитают выбранную ими книгу, они вернут ее и получат возможность прочитать другие книги, кроме того, пожертвовав в киоск издание, которым они хотят поделиться, они создадут возможность для других читателей также прочитать ее.
Киоск будет пополняться новыми публикациями раз в квартал. На основании регистрации читатели, прочитавшие наибольшее количество книг, будут награждены поощрительными подарками от Общества.