https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_64ee1af4d3e7726d95f760ad0_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev 2024-2025-ci tədris ilində Azərbaycan Respublikasının ali məktəblərinə daxil olmuş tələbələrə Prezident təqaüdünün verilməsi haqqında müvafiq Sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən Prezident təqaüdünə layiq görülmüş tələbələrin 33 nəfəri SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) təhsil alır.
BANM Prezident təqaüdçülərinin sayına görə bu il də birinci oldu. Təqaüdçülərin üçdə birini Ali Məktəbin tələbələri təşkil edir.
BANM-ın Prezident təqaüdçülərindən 9 nəfəri İnformasiya təhlükəsizliyi, 10 nəfəri Kimya mühəndisliyi, 11 nəfəri Biznesin idarə edilməsi, 2 nəfəri Kompüter mühəndisliyi, 1 nəfəri isə Kompüter elmləri ixtisaslarının tələbəsidir.
5-ci dəfədir ki, Bakı Ali Neft Məktəbi Prezident təqaüdçülərinin sayına görə ölkənin ali təhsil müəssisələri arasında birincidir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_64ee1af4d3e7726d95f760ad0_o.jpg
Президент Азербайджанской Республики г-н. Ильхам Алиев подписал Распоряжение «О предоставлении Президентской стипендии студентам, поступившим в высшие учебные заведения Азербайджанской Республики в 2024-2025 учебном году».
33 студента, удостоенных Президентской стипендии согласно этому Распоряжению, обучаются в БВШН.
Всего количество студентов, удостоенных Президентской стипендии по стране, составляет 102 человека. Бакинская высшая школа нефти SOCAR (БВШН) в этом году вновь заняла первое место по количеству Президентских стипендиатов.Треть обладателей Президентской стипендии — студенты БВШН.
Из Президентских стипендиатов БВШН 9 — студенты специальности «Информационная безопасность», 10 — студенты специальности «Химическая инженерия», 11 — студенты специальности «Бизнес-администрирование», 2 — студенты специальности «Компьютерная инженерия» и 1 – студент специальности «Компьютерные науки».
Вот уже пятый раз Бакинская высшая школа нефти занимает лидирующее место в стране среди вузов по количеству Президентских стипендиатов.