https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_829dccf2621a716e2333a6f2c_o.jpg
“Azercell”in törəmə şirkəti “A-Solutions Elektron Pul Təşkilatı” MMC “akart”ın fəaliyyət spektrini genişləndirir. Yeni nəsil maliyyə həlli nağdsız hesablaşmalara çıxışı olmayan əhali üçün də bu xidməti hər an və hər yerdə əlçatan edir. “Azercell”in qabaqcıl müştəri təcrübəsi və innovativ yanaşmasını özündə birləşdirən “akart” 18 yaşı tamam olmuş hər bir vətəndaşa tamamilə ödənişsiz təqdim edilir.
“akart”ın üstünlükləri:
- Maliyyə inklüzivliyi: hər kəs üçün əlverişli və geniş yayılmış maliyyə həlləri;
- İnnovativ yanaşma: sadə və təhlükəsiz rəqəmsal maliyyə əməliyyatları;
- Müştəriyönümlülük: sürətli, asan və intuitiv istifadə təcrübəsi;
- Tərəfdaş şəbəkəsi: geniş partnyor ekosistemi ilə hər kəsə müxtəlif ödəniş və xidmət seçimləri təklif etməklə yanaşı, keşbek qazandırır;
- Giqabayt bonuslar: hər ödənişdən aylıq giqabayt əldə etmək imkanı;
- “Tamamla” kredit məhsulu: balansda kifayət qədər vəsait olmadığı halda belə ödənişi həyata keçirmək imkanı;
- Təhlükəsizlik: maliyyə vəsaitləri təmassız ödənişlər (“Apple Pay” və “Google Pay”) və giriş şifrəsi, üz və barmaq izi tanıma kimi güclü təhlükəsizlik tədbirləri ilə qorunur.
Kartın aktivasiya prosesi çox rahatdır və cəmi bir neçə dəqiqə vaxt tələb edir. Həm “iOS”, həm də “Android” sistemlərini dəstəkləyən müştəri-yönümlü “akart” tətbiqini “AppStore” və ya “Google Play”dən yükləmək mümkündür. Daha sonra müvafiq xanalarda şəxsiyyət vəsiqəsinin seriya nömrəsini və FİN kodunu daxil edib, “Sima” ilə sürətli autentifikasiyadan keçmək kifayət edir. Kart yalnız “Azercell” abunəçiləri tərəfindən sifariş edilə bilər.
Qeyd edək ki, “A-Solutions Elektron Pul Təşkilatı” MMC ölkənin ilk elektron pul təşkilatıdır və cari il mayın 23-dən etibarən AR Mərkəzi Bankının 001 nömrəli lisenziyası əsasında fəaliyyət göstərir.
Yeni nəsil maliyyə həllinin məqsədi nağdsız əməliyyatları vərdiş halına gətirmək və maliyyə vəsaitlərinin təhlükəsizliyini təmin etməkdir.
“akart” ilə ödənişlərin rahatlığını kəşf et: innovativ, sürətli və təhlükəsiz!
Məhsul haqqında daha ətraflı məlumat əldə etmək üçün “akart” səhifəsinə keçid etməyiniz xahiş olunur.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_829dccf2621a716e2333a6f2c_o.jpg
С финансовым решением нового поколения безналичные расчеты доступны для каждого в любое время и в любом месте!
Дочерняя компания Azercell Telecom ООО «A-Solutions Elektron Pul Təşkilatı» расширяет возможности «akart». Финансовое решение нового поколения делает безналичные платежи доступными для всех в любое время и в любом месте, включая население, которое не охвачено банковскими услугами. «akart», сочетающий в себе передовой клиентский опыт и инновационный подход Azercell, предоставляется бесплатно каждому гражданину старше 18 лет.
Основные преимущества «akart»:
- Финансовая доступность: финансовые решения, доступные и распространенные для всех;
- Инновационный подход: простые и безопасные цифровые финансовые транзакции;
- Ориентация на клиента: быстрый, простой и интуитивно понятный пользовательский интерфейс;
- Партнерская сеть: широкая экосистема партнеров предлагает разнообразные варианты оплаты и обслуживания, позволяя при этом зарабатывать кэшбэк;
- Гигабайт-бонусы: возможность ежемесячно получать гигабайты интернет-трафика с каждого платежа;
- Кредитный продукт Tamamla: возможность совершать платежи при недостаточном балансе;
- Безопасность: ваши средства защищены бесконтактными платежными системами (Apple Pay и Google Pay), а также строгими мерами безопасности, как пароль для входа, распознавание лица и отпечатков пальцев.
Процесс активации карты очень удобен и занимает всего несколько минут. Ориентированное на клиента приложение «akart», поддерживающее работу в операционных системах iOS и Android, можно загрузить в AppStore или Google Play. После этого достаточно ввести серийный номер удостоверения личности и FIN-код в соответствующие поля и пройти быструю аутентификацию в приложении «SİMA». Заказать карту могут только абоненты Azercell.
Следует отметить, что ООО «A-Solutions Elektron Pul Təşkilatı» является первым в стране эмитентом электронных денег и работает на основании лицензии №001 Центрального банка Азербайджанской Республики с 23 мая 2024 года.
Основной целью финансового решения нового поколения является формирование привычки к безналичным операциям и обеспечение безопасности финансовых средств.