https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_829dccf2621a716e2333a6f2c_o.jpg
“Azercell”in törəmə şirkəti “A-Solutions Elektron Pul Təşkilatı” MMC “akart”ın fəaliyyət spektrini genişləndirir. Yeni nəsil maliyyə həlli nağdsız hesablaşmalara çıxışı olmayan əhali üçün də bu xidməti hər an və hər yerdə əlçatan edir. “Azercell”in qabaqcıl müştəri təcrübəsi və innovativ yanaşmasını özündə birləşdirən “akart” 18 yaşı tamam olmuş hər bir vətəndaşa tamamilə ödənişsiz təqdim edilir.
“akart”ın üstünlükləri:
- Maliyyə inklüzivliyi: hər kəs üçün əlverişli və geniş yayılmış maliyyə həlləri;
- İnnovativ yanaşma: sadə və təhlükəsiz rəqəmsal maliyyə əməliyyatları;
- Müştəriyönümlülük: sürətli, asan və intuitiv istifadə təcrübəsi;
- Tərəfdaş şəbəkəsi: geniş partnyor ekosistemi ilə hər kəsə müxtəlif ödəniş və xidmət seçimləri təklif etməklə yanaşı, keşbek qazandırır;
- Giqabayt bonuslar: hər ödənişdən aylıq giqabayt əldə etmək imkanı;
- “Tamamla” kredit məhsulu: balansda kifayət qədər vəsait olmadığı halda belə ödənişi həyata keçirmək imkanı;
- Təhlükəsizlik: maliyyə vəsaitləri təmassız ödənişlər (“Apple Pay” və “Google Pay”) və giriş şifrəsi, üz və barmaq izi tanıma kimi güclü təhlükəsizlik tədbirləri ilə qorunur.
Kartın aktivasiya prosesi çox rahatdır və cəmi bir neçə dəqiqə vaxt tələb edir. Həm “iOS”, həm də “Android” sistemlərini dəstəkləyən müştəri-yönümlü “akart” tətbiqini “AppStore” və ya “Google Play”dən yükləmək mümkündür. Daha sonra müvafiq xanalarda şəxsiyyət vəsiqəsinin seriya nömrəsini və FİN kodunu daxil edib, “Sima” ilə sürətli autentifikasiyadan keçmək kifayət edir. Kart yalnız “Azercell” abunəçiləri tərəfindən sifariş edilə bilər.
Qeyd edək ki, “A-Solutions Elektron Pul Təşkilatı” MMC ölkənin ilk elektron pul təşkilatıdır və cari il mayın 23-dən etibarən AR Mərkəzi Bankının 001 nömrəli lisenziyası əsasında fəaliyyət göstərir.
Yeni nəsil maliyyə həllinin məqsədi nağdsız əməliyyatları vərdiş halına gətirmək və maliyyə vəsaitlərinin təhlükəsizliyini təmin etməkdir.
“akart” ilə ödənişlərin rahatlığını kəşf et: innovativ, sürətli və təhlükəsiz!
Məhsul haqqında daha ətraflı məlumat əldə etmək üçün “akart” səhifəsinə keçid etməyiniz xahiş olunur.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_829dccf2621a716e2333a6f2c_o.jpg
The next-generation financial solution makes cashless payments available to everyone, anytime, and anywhere!
“A-Solutions Elektron Pul Təşkilatı” LLC, a subsidiary of Azercell, is expanding capabilities of akart. This next-generation financial solution is designed to make cashless payments accessible to everyone, including the unbanked population. By leveraging Azercell's expertise in delivering exceptional customer experiences and innovative technologies, akart is available free of charge to all citizens over 18.
Key advantages of akart:
- Financial Accessibility: Affordable and accessible financial solutions for everyone.
- Innovative Approach: Simple and secure digital financial transactions.
- Customer Focus: Fast, easy, and intuitive user interface.
- Partner Network: A broad ecosystem of partners offering a variety of payment and service options, with opportunities to earn cashback.
- Gigabyte Bonuses: Monthly internet data rewards for every transaction.
- “Tamamla” Credit Product: The ability to make payments even when with insufficient balance.
- Security: Funds are protected by contactless payment systems (Apple Pay and Google Pay), along with strict security measures, including login passwords, facial recognition, and fingerprint scanning.
The card activation process is quick and easy, taking just a few minutes. The customer-friendly akart app, available on both iOS and Android, can be downloaded from the AppStore or Google Play. After downloading, enter your ID card serial number and FIN code into the designated fields and complete quick authentication through the "SİMA" app. Only Azercell subscribers can order the card.
It’s worth mentioning that “A-Solutions Elektron Pul Təşkilatı” LLC is the country's first e-money issuer and has been operating under license No. 001 from the Central Bank of the Republic of Azerbaijan since May 23, 2024.
The primary goal of this next-generation financial tool is to encourage the adoption of cashless payments while ensuring the security of financial transactions.