https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_16ddf8f25241355d5d8ada0cd_o.jpg
Ölkəmizdə ipoteka bazarının lideri olan ABB özünün “ABB Home” plaftormasını (abbhome.az) təqdim edib. Platformanın yaradılmasında məqsəd ipoteka ilə ev almaq istəyənlərin vaxtına qənaət, prosedurları sürətləndirmək, ipoteka ilə bağlı bütün xidmətləri bir platforma üzərindən təqdim etməkdir.
“ABB Home” getdikcə təkmilləşdiriləcək və beynəlxalq təcrübəyə uyğun olaraq ölkəmizdə rəqəmsal ipoteka ekosistemi kimi formalaşdırılacaq. “ABB Home”da ipoteka kreditləri ilə bağlı bütün suallara cavab tapmaq olar. Belə ki, müştərilər burada şəxsi məlumatlarını daxil edərək onlara ayrıla bilən kredit məbləğini hesablaya, ipoteka krediti verən ABB filiallarının ünvanını öyrənə, ipoteka kabineti vasitəsilə sənədlərini onlayn şəkildə yükləyib ipoteka krediti üçün müraciət prosesini buradan apara bilərlər. Müştərilərin sadəcə kredit rəsmiləşdirilməsi mərhələsində bank filialına yaxınlaşmaları kifayətdir.
ABB ipoteka krediti ilə mənzil almaq istəyənlər üçün “ABB Home” platformasında süni intellekt modelləri əsasında çalışan “Əmlakın qiymətini öyrən” alətini də təqdim edib. Beləliklə, müştərilər platforma üzərindən Bakı şəhəri ərazisində yerləşən mənzillərin qiymətini də öyrənə bilirlər. Hazırda burada, əsasən, mənzillərin təxmini qiymətləri təqdim edilir. Yaxın zamanlarda alət daha da təkmilləşdiriləcək, həyət evi, torpaq və digər daşınmaz əmlak növlərinin də qiymətini öyrənmək olacaq. Qiymətlər açıq məlumat mənbələri əsasında süni intellekt tərəfindən təxmin edilir.
ABB daxili ipoteka kreditlərini müştərilərə 10 faizdən başlayan illik faiz dərəcəsi ilə, minimum 15 faiz ilkin ödənişlə, 25 ilədək müddətə təklif edir. Kreditin maksimal məbləği 500 min manata qədərdir.
ABB çoxsaylı tikinti şirkətləri ilə tərəfdaşlıq edir. “ABB Home” istifadəçiləri bankın partnyor tikinti şirkətləri və onların mənzil layihələri haqqında da ətraflı məlumat əldə edə, həmin tikinti şirkətlərinin inşa etdiyi binalardan sadələşdirilmiş, çox əlverişli şərtlərlə təmirli, yaxud təmirsiz mənzillər ala bilərlər.
ABB-nin daxili ipoteka kreditləri ilə həm yeni və köhnə tikililərdə mənzillər, fərdi yaşayış evləri, o cümlədən bağ evləri, həm də torpaq sahələri almaq mümkündür. Bu, müştərilərə geniş və sərfəli seçim imkanı yaratmaqla yanaşı, ölkəmizdə tikinti biznesinin inkişafına da töhfə verir.
Xaricdə yaşayan və xarici ölkələrdən əməkhaqqı alan Azərbaycan vətəndaşlarına da ABB-nin daxili ipoteka kreditindən yararlanmaq imkanı yaradılıb.
ABB-nin müasir, faydalı və universal məhsul və xidmətləri barədə məlumatları bankın filial və şöbələrindən, https://abb-bank.az/ rəsmi internet səhifəsindən, ABB mobile tətbiqindən və ya 937 nömrəli Məlumat Mərkəzindən, həmçinin sosial şəbəkələrdəki korporativ səhifələrindən əldə etmək olar.

Новое решение от Банка ABB - искусственный интеллект поможет определить цену вашего жилья!
Новое решение от Банка ABB - искусственный интеллект поможет определить цену вашего жилья! Новое решение от Банка ABB - искусственный интеллект поможет определить цену вашего жилья!
Банк ABB, лидер ипотечного рынка, запустил платформу ABB Home (abbhome.az). Цель платформы – облегчить процесс покупки жилья в ипотеку, ускорив все процедуры и предоставив полный спектр ипотечных услуг на одном ресурсе.
Платформа ABB Home будет постоянно совершенствоваться и в будущем превратится в современную цифровую экосистему для ипотечных услуг, разработанную на основе международных стандартов.
На сайте ABB Home вы сможете получить ответы на все вопросы, связанные с ипотечными кредитами. Здесь вы можете ввести свои данные и рассчитать доступную сумму кредита, узнать адреса филиалов Банка ABB , которые предоставляют ипотечные кредиты, а также загрузить необходимые документы и подать заявку на ипотеку онлайн. Для окончательного оформления кредита потребуется лишь одно посещение Банка.
Банк ABB также представил инструмент на основе искусственного интеллекта «Оценка стоимости недвижимости» для пользователей платформы ABB Home. С его помощью клиенты уже могут узнать ориентировочную стоимость квартир в Баку. В скором времени инструмент будет усовершенствован и позволит оценивать частные дома, земельные участки и другие виды недвижимости. Оценка стоимости осуществляется на основе открытых данных с использованием технологий искусственного интеллекта.
Банк ABB предлагает внутренние ипотечные кредиты с годовой ставкой от 10%, минимальным первоначальным взносом в 15 проц и сроком до 25 лет. Максимальная сумма кредита – до 500 000 манатов.
Банк тесно сотрудничает с ведущими строительными компаниями. На платформе ABB Home пользователи могут получить детальную информацию о партнерских компаниях и их жилищных проектах, а также приобрести квартиры на привлекательных и выгодных условиях – как с ремонтом, так и без него.
В рамках внутренних ипотечных кредитов Банка ABB можно приобрести жилье как в новостройках, так и на вторичном рынке, а также частные дома, дачи и земельные участки. Это не только расширяет выбор для клиентов, но и способствует развитию строительного сектора в стране.
Граждане Азербайджана, которые проживают за рубежом и получают доход за границей, также могут воспользоваться внутренними ипотечными кредитами Банка ABB.
Информацию о современных, полезных и универсальных продуктах и услугах банка ABB можно получить в филиалах и отделениях банка, на официальном сайте https://abb-bank.az/, позвонив в Информационный центр по короткому номеру 937, а также на официальной социальной странице банка.