https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_82b807662dbbd996a70cd1b82_o.jpg
“Azərbaycan Hava Yolları” QSC (AZAL) 2024-cü ildə idman və intellektual yarışlarda yüksək nəticələr göstərmiş əməkdaşların mükafatlandırılma mərasimini keçirib.
Tədbir zamanı AZAL-ın rəhbərliyi basketbol, voleybol, alpinizm, şahmat, üzgüçülük, atıcılıq, robototexnika və s. kimi idman və intellektual yarışlarda mükafatlar qazanmış və ya uğurlar əldə etmiş 50-yə yaxın əməkdaşın nailiyyətlərini qeyd edib. Əməkdaşlara təşəkkürnamələr və xatirə hədiyyələri təqdim olunub.
“Mülki aviasiya sahəsində əsas prioritetimiz uçuş təhlükəsizliyi və xidmət keyfiyyətinin yüksək standartlarını təmin etməkdir. Əməkdaşlarımız peşəkar fəaliyyətləri ilə yanaşı, idman və intellektual yarışlarda da fəal iştirak edərək fərqlənirlər. Bu nailiyyətlər həm onların şəxsi qələbələri, həm də qurumun məqsədlərinə nail olmağa kömək edən dəyərlərin təcəssümüdür,” – deyə AZAL QSC-nin prezidenti Samir Rzayev bildirib.
Tədbirin əsas məqsədi AZAL əməkdaşlarının həm peşəkar fəaliyyətlərində, həm də şəxsi həyatlarında qazandıqları nailiyyətlərin yüksək dəyərləndirildiyini qeyd etməkdir. Şirkət hər bir əməkdaşın uğurunun vacib olduğunu vurğulayaraq onlara dəstək göstərir və dəyər verir. Bu cür dəstək komanda ruhunu gücləndirir və AZAL əməkdaşları arasında mehriban bir atmosferin formalaşmasına kömək edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_82b807662dbbd996a70cd1b82_o.jpg
Azerbaijan Airlines (AZAL) held a ceremonial event to honour employees who excelled in sports and intellectual competitions in 2024.
During the awards ceremony, AZAL management recognized the achievements of about 50 employees who won prizes or attained significant success in various sports and intellectual disciplines, including basketball, volleyball, alpinism, chess, swimming, shooting, robotics and others. Each employee was presented with a certificate and commemorative gifts in recognition of their outstanding accomplishments.
“In civil aviation, our top priority is to ensure high standards of flight safety and quality passenger service. Our employees are true professionals who not only excel in their work but also actively engage in sports and intellectual pursuits. Their achievements represent personal victories and embody the values that drive our company's objectives,” stated Samir Rzayev, President of AZAL.
The primary aim of the event was to highlight AZAL’s commitment to valuing the accomplishments of its employees, both in their professional roles and personal endeavours. The company strives to foster an environment of support and recognition, where the successes of everyone contribute significantly to the overall team spirit within AZAL.