https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_492b8870ebcde1d93c045ad70_o.jpg
Ölkənin ilk rəqəmsal bankı Birbank Yaşıl dünya naminə həmrəylik ilində “Yaşıl depozit” kampaniyasını təqdim edir. Kampaniya çərçivəsində oktyabr ayının sonunadək Birbank tətbiqində depozit yerləşdirən hər kəs qazanc əldə etməklə yanaşı, təbiətə də töhfə vermiş olacaq.
Belə ki, rəqəmsal depoziti seçən 18 yaşına çatan hər bir müştərinin adına bir ağac əkiləcək. Bundan əlavə həmin müştərilərə bu xoş addım üçün elektron sertifikat təqdim ediləcək. Layihə Azərbaycan Respublikası Ekologiya və Təbii Sərvətlər Naziliyi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində həyata keçirilir.
Kampaniyanın həyata keçirilməsində məqsəd təbiəti qorumaq və yaşıl dünya naminə yeni başlanğıclara imza atmaqdır. “Yaşıl depozit”i seçən müştərilər həm rəqəmsal bankçılığın üstünlüklərindən faydalana, həm də gələcək nəsillərə daha yaşıl dünya miras qoya bilərlər.
Xatırladaq ki, kamaniyaya qoşulmaq üçün depozit faizlərini müddətin sonunda almaq şərti ilə ən azı 500 manat olmaqla 6, 12 və 18 aylıq müddətdə depozit yerləşdirmək kifayətdir. Kampaniya 31 oktyabr tarixinədək keçərlidir.

https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_492b8870ebcde1d93c045ad70_o.jpg
Первый цифровой банк страны Birbank осуществляет кампанию «Зеленый депозит» в рамках Года солидарности во имя зеленого мира. В рамках кампании каждый, кто разместит депозит через приложение Birbank до конца октября, не только получит прибыль, но и внесет свой вклад в защиту природы.
Для каждого клиента старше 18 лет, выбравшего цифровой депозит, будет посажено дерево от его имени. В дополнение к этому клиенты получат электронный сертификат в знак признательности за этот положительный шаг. Кампания реализуется в сотрудничестве с Министерством экологии и природных ресурсов Азербайджанской Республики.
Цель проекта — защитить природу и делать новые шаги на пути к зеленому миру. Клиенты, выбравшие «Зеленый депозит», смогут воспользоваться преимуществами цифрового банкинга, а также могут оставить будущим поколениям более зелёный мир в наследство.
Напоминаем, что для участия в кампании необходимо разместить депозит на сумму не менее 500 AZN сроком на 6, 12 или 18 месяцев с выплатой процентов по окончании срока. Кампания действует до 31 октября.