https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_e885a79ab18d9ebde54d29b40_o.jpg
23-27 oktyabr tarixlərində İspaniyanın Valensiya şəhərində keçiriləcək 2024 FIA Avtoidman Oyunlarında (FIA Motorsport Games 2024 ) Azərbaycan ilk dəfə iştirak edəcək. Yarışda ölkəni Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Tətbiqi riyaziyyat və kibernetika fakültəsinin III kurs tələbəsi Yaqub Əliyev “Esports GT” kateqoriyasında təmsil edəcək.
Pilot Azərbaycan Avtomobil Federasiyasının ( AAF ) dəstəyi ilə yarışda təmsil olunacaq.
Onun yarış avtomobili “Mercedes-AMG EVO GT3” olacaq. BDU tələbəsi ölkəmizi 11 nömrəli bolidlə təmsil edəcək.
20 yaşlı Yaqub Əliyev dəfələrlə ölkəmizi beynəlxalq “Esport GT” yarışlarında təmsil edib və çoxlu uğurlar qazanıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_e885a79ab18d9ebde54d29b40_o.jpg
Азербайджан впервые примет участие в Автоспортивных играх 2024 FIA (FIA Motorsport Games 2024), которые пройдут в испанской Валенсии 23-27 октября.
Представит страну в категории Esports GT студент факультета прикладной математики и кибернетики Бакинского государственного университета (БГУ) Ягуб Алиев. Пилот будет представлен в гонке при поддержке Автомобильной федерации Азербайджана. Его гоночным автомобилем станет Mercedes-AMG EVO GT3. Студент БГУ будет представлять нашу страну на автомобиле под номером 11.
20-летний Ягуб Алиев неоднократно представлял нашу страну на международных соревнованиях Esport GT и добился многого.