https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_ee1f9fb58185c898be5cd180a_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən “AzInTelecom” MMC Böyük Britaniyanın “The Global Economics” jurnalı tərəfindən beynəlxalq mükafata layiq görülüb.
“AzInTelecom” MMC-yə məxsus “SİMA İmza” mobil tətbiqi jurnal tərəfindən keçirilən səsvermədə ilin ən yaxşı biometrik rəqəmsal imza tətbiqi seçilib. Mükafat 2025-ci ilin yanvar ayında Birləşmiş Ərəb Əmirliklərində keçiriləcək mərasimdə “AzInTelecom” MMC-nin rəsmi nümayəndəsinə təqdim olunacaq.
Qeyd edək ki, “The Global Economics” Böyük Britaniyada yerləşən maliyyə nəşri və biznes jurnalıdır. Jurnal dünyada biznes və maliyyə sektorlarına dair ətraflı araşdırmalar həyata keçirir. 2019-cu ildən etibarən hər il biznes sektorunda uğurlu fəaliyyətə malik şirkətləri müəyyən edərək “Global Economics” proqramı çərçivəsində mükafatlandırır.
Məlumat üçün bildirək ki, “SİMA İmza” mobil tətbiqi 2022-ci ildə yaradılıb. 2024-cü ildə tərəfdaşlarının sayını 60-a çatdıran “SİMA İmza” tətbiqinin hüquqi şəxs həlli istifadəyə verilib. Bir çox hökumət portallarına, bank və maliyyə təşkilatlarına, özəl qurumlara inteqrasiyası tamamlanıb. Bu il “SİMA İmza” tətbiqinin yüklənilmə sayı 2,5 milyonu ötüb. “Digital Login” vahid giriş sistemi üzərindən 140-dan çox elektron xidmətə “SİMA İmza” ilə məsafədən əlçatanlıq təmin edilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_ee1f9fb58185c898be5cd180a_o.jpg
ООО "AzInTelekom", функционирующее при Министерстве цифрового развития и транспорта, удостоено международной награды от журнала "The Global Economics", издаваемого в Великобритании.
Мобильное приложение "SİMA İmza", разработанное ООО "AzInTelekom", было признано Лучшим приложением для биометрической цифровой подписи на основе голосования, проведенного cо стороны журнала. Награда будет вручена официальному представителю ООО "AzInTelekom" на церемонии, которая состоится в январе 2025 года в Объединённых Арабских Эмиратах.
Следует отметить, что "The Global Economics" — это финансовое издание и бизнес-журнал, основанный в Великобритании. Журнал проводит детальные исследования в области мирового бизнеса и финансов. С 2019 года в рамках программы "Global Economics" ежегодно определяются и награждаются компании с значительными достижениями в данных областях.
Мобильное приложение "SİMA İmza" было разработано в 2022 году. В 2024 году приложение "SİMA İmza" представило решение для юридических лиц, увеличив число партнеров до 60. Завершена интеграция с различными государственными порталами, банковскими и финансовыми учреждениями, а также частными организациями. В этом году количество загрузок приложения "SİMA İmza" превысило 2,5 миллиона. Используя единую систему авторизации "Digital Login" и цифровое решение "SİMA İmza", пользователи могут удаленно получить доступ к более чем 140 электронным услугам.