Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın sponsorluğu ilə “Agile Azerbaijan International Summit-2024” (“Agile Azərbaycan Beynəlxalq Sammiti -2024”) baş tutdu. Tədbir regionda Agile metodologiyalarına və onların müxtəlif sahələrdə, o cümlədən məhsul inkişafı və innovativ texnologiyalarda tətbiqinə həsr olunan ən böyük tədbirlərdən biridir. Sammitin builki əsas istiqamətləri “Agile-ın məhsulun inkişafı və idarə edilməsinə təsiri” və “Süni İntellekt (AI) və onun Agile yanaşmalarına inteqrasiyası” idi. Eyni zamanda tədbirdə Agile metodologiyalarına aid olan bir çox vacib mövzu müzakirə edildi.
• Məhsul inkişafında Agile — çevik yanaşmalar uğurlu məhsulların yaradılmasına necə kömək edir?
• Süni İntellekt və Agile — AI inkişaf proseslərini və layihə idarəetməsini necə təkmilləşdirə bilər?
• Agile metodologiyalarından istifadə edərək məhsulun həyat dövrünün idarə edilməsi praktikası
• Sənaye liderlərinin təcrübə mübadiləsi — uğur hekayələri və praktiki nümunələr
Müzakirələrə ölkəmizdə Agile metodologiyaların uğurla tətbiq edildiyi şirkətlərin rəhbərləri və nümayəndələri, eləcə də BƏƏ, Polşa, İngiltərə, Hindistan, Kipr dən olan beynəlxalq dərəcəli spikerlər qoşuldular. Praktiki təlimlər və panel müzakirələri formatında keçən tədbirdə təcrübə mübadiləsi və peşəkar əlaqələrin genişləndirilməsinə imkan yaradan sessiyalar da həyata keçirildi.
Ətraflı məlumat üçün: https://agileazerbaijan.com/
Azərbaycanın maliyyə sektorunun liderlərindən olan Kapital Bank artıq 4 ildir ki, Agile metodologiyasını tətbiq edir və bu istiqamətdə böyük uğurlar əldə edib. Kapital Bank eyni zamanda ən böyük işəgötürən şirkətlərdən biri olaraq “Great Place to Work” (“Mükəmməl iş yeri”) sertifikatına layiq görülüb. Qeyd edək ki, “Great Place to Work” beynəlxalq tədqiqat və konsaltinq şirkəti olaraq 5 qitədə, 60-dan çox ölkədə fəaliyyət göstərir və şirkətlərin işçiləri tərəfindən necə qiymətləndirildiyini, sektordakı yerini, eləcə də kommunikasiya strategiyalarını ölçərək ən yüksək nəticə əldə edən şirkətlərə eyniadlı sertifikatı təqdim edir.

При спонсорстве первого банка страны Kapital Bank прошла «Agile Azerbaijan International Summit-2024» («Международный саммит Agile Азербайджан-2024»). Это одно из крупнейших мероприятий в регионе, посвященных методологиям Agile и их применению в различных сферах, включая развитие продуктов и инновационные технологии. Основными темами саммита в этом году были «Влияние Agile на развитие и управление продуктами», а также «Искусственный интеллект (AI) и его интеграция к подходам Agile». На мероприятии также были обсуждены многие другие важные вопросы, касающиеся методологий Agile.
Ключевые темы саммита:
• Agile в развитии продуктов — как гибкие подходы помогают создавать успешные продукты?
• Искусственный интеллект и Agile — как AI может улучшить процессы разработки и управления проектами?
• Практика управления жизненным циклом продукта с использованием методологий Agile.
• Обмен опытом с лидерами индустрии — истории успеха и практические примеры.
К дискуссиям присоединились руководители и представители компаний, где Agile-методологии успешно применяются в нашей стране, а также международные спикеры из ОАЭ, Польши, Англии, Индии и Кипра. В рамках мероприятия, прошедшего в формате практических занятий и панельных дискуссий, были проведены сессии, позволившие обменяться опытом и расширить профессиональные связи.
Для получения дополнительной информации: https://agileazerbaijan.com/
Один из лидеров финансового сектора Азербайджана Kapital Bank применяет методологию Agile уже 4 год и тем самым добился значительных успехов в этом направлении. Kapital Bank также является одним из крупнейших работодателей и был удостоен международного сертификата «Great Place to Work» («Отличное место для работы»). Следует отметить, что «Great Place to Work» — это международная исследовательская и консалтинговая компания, работающая на 5 континентах и более чем в 60 странах. Она оценивает, как сотрудники воспринимают свои компании, их позицию в секторе и коммуникационные стратегии, и вручает одноимённый сертификат компаниям, достигшим наивысших результатов.