https://innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_a281f8c4f73cdf93f1123c638_o.jpg
“Azərbaycanın Dostları” Birliyi ölkəmizi İsveçrədə keçirilən milli geyim və rəqs festivalında uğurla təmsil edib.
Festivalda Azərbaycan, İspaniya, Portuqaliya, Finlandiya, Ukrayna, Sri-Lanka və digər ölkələrin milli-mədəni birlikləri iştirak edib.
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi və “Azərbaycanın Dostları” Birliyinin təşkilatçılığı ilə Bakıdan dəvət olunan “Ritm” rəqs qrupu festivalda “Yallı”, Sarı gəlin”, “İgidlər”, “Azərbaycan naxışları”, “Odlar yurdu” və digər milli rəqslərimizi təqdim ediblər. Milli adət-ənənələrimizi əks etdirən bu rəqslər tamaşaçılarda böyük rəğbət doğurub.
Təşkilatçılar Bazel şəhərində fəaliyyət göstərən “Azərbaycanın Dostları” Birliyini festivalın əsas hadisəsi adlandırıblar və yüksək sənət nümunəsi nümayiş etdirən “Ritm” rəqs qrupuna xüsusi minnətdarlıqlarını bildiriblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_a281f8c4f73cdf93f1123c638_o.jpg
Объединение “Друзья Азербайджана” успешно представляло нашу страну на проведенном в Швейцарии фестивале национальных костюмов и танцев.
В фестивале принимали участие национально-культурные объединения Азербайджана, Испании, Португалии, Финляндии, Украины, Шри-Ланки и других стран.
Танцевальная группа “Ритм”, получившая приглашение из Баку, организованное Объединением “Друзья Азербайджана” при поддержке Государственного комитета по работе с диаспорой, представила на фестивале “Яллы”, “Сары гялин”, “Игидляр”, “Aзербайджан нахышлары”, “Oдлар юрду” и другие наши национальные танцы. Эти танцы, отражающие национальные обычаи и традиции, вызвали большое одобрение у зрителей.
Организаторы назвали Объединение “Друзья Азербайджана”, функционирующее в городе Базель, главным событием фестиваля и выразили танцевальной группе “Ритм”, показавшей образец высокого искусства, особую признательность.