https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_0a92bde0604412f95c045ea58_o.jpg
AccessBank, startaplara dəstək məqsədilə yeni layihəyə - “Bizdən biznesə” startap müsabiqəsinə start verib. Dövlət-özəl əməkdaşlığı çərçivəsində AccessBank tərəfindən həyata keçiriləcək layihənin tərəfdaşı Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyidir (KOBİA).
Layihənin məqsədi innovasiyaları stimullaşdırmaq, yeni bizneslərə imkanlar yaratmaq, startapların biznes ideyalarını reallaşdırmasına dəstək olmaq, KOB-lara mentorluq və maliyyə dəstəyinin göstərilməsi, davamlı inkişaf və cəmiyyətə müsbət təsir potensialı olan perspektivli biznes konsepsiyaların araşdırılması və uğurlu sahibkar şəbəkəsinin formalaşdırılmasına töhfə verməkdir. Layihədə sahibkarlar və startaplar iştirak edə bilərlər. Artıq müraciətlərin qəbuluna başlanılıb. Münsiflər Heyəti tərəfindən seçiləcək qaliblərin layihələrinin icrası üçün maliyyə vəsaiti ayrılacaqdır. Layihə haqqında daha ətraflı: “Bizdən Biznesə”
“Bizdən biznesə” layihəsinin dəstəklənməsi məqsədilə “Bakı KOB evi”ndə KOBİA və AccessBank arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb, layihə ilə bağlı təqdimat keçirilib.
“KOBİA sahibkarlıq ekosisteminin iştirakçısı olaraq yeni bizneslərin qurulması, mövcud sahibkarlıq fəaliyyətinin genişləndirilməsi, startapların innovativ layihələrinin rellaşdırılması istiqamətində müxtəlif dəstək və xidmətlər göstərir. Bu sahədə dövlət-özəl əməkdaşlığı çərçivəsində layihələrin icra olunması da əhəmiyyətlidir və KOBİA özəl sektorun bu cür təşəbbüslərini dəstəkləyir” - deyə KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov qeyd edib.
“AccessBank” olaraq Azərbaycanda yeni biznes ideyaları və startapları dəstəkləməkdən, onların real sahibkarlıq mühitinə inteqrasiyasında iştirakdan məmnunuq. “Bizdən biznesə” layihəsi yeni biznesə və layihəyə başlayanların ən vacib gözləntisi olan maliyyə resursuna çıxış məsələsinə öz töhfəsini verəcəkdir” – deyə “AccessBank”ın İdarə Heyətinin sədri Davit Tsiklauri deyib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_0a92bde0604412f95c045ea58_o.jpg
AccessBank has launched “Bizdən Biznesə” a new initiative designed to support startups. This project will be implemented in partnership with the Small and Medium Business Development Agency (KOBIA) as part of a public-private collaboration.
The primary objectives of the project are to stimulate innovation, create opportunities for new businesses, and provide a platform for startups to realize their ideas. It will offer mentorship and financial support to small and medium enterprises (SMEs) in Azerbaijan, explore promising business concepts with potential for sustainable growth and positive societal impact, and foster a robust network of entrepreneurs.
Entrepreneurs and startups are encouraged to participate, and the application process is now open. Financial resources will be allocated for the projects selected by the jury.
For more information about the project, please visit the “Bizdən Biznesə” website.
In support of this initiative, a Memorandum of Understanding was signed between KOBIA and AccessBank at the "Bakı KOB evi", accompanied by a project presentation.
"KOBIA, as an integral part of the entrepreneurial ecosystem, provides various forms of support and services to foster new business creation, expand existing enterprises, and implement innovative startup projects. The execution of such initiatives within a public-private partnership framework is crucial, and KOBIA actively supports private sector initiatives," - added Orkhan Mamedov, Chairman of the Board at KOBIA.
"We at AccessBank are excited to support new business ideas and startups in Azerbaijan and to facilitate their integration into the entrepreneurial landscape. The “Bizdən Biznesə”' project will significantly contribute to improving access to financial resources, which is vital for emerging entrepreneurs,"-said Davit Tsiklauri, Chairman of the Board at AccessBank.