https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_0a92bde0604412f95c045ea58_o.jpg
AccessBank, startaplara dəstək məqsədilə yeni layihəyə - “Bizdən biznesə” startap müsabiqəsinə start verib. Dövlət-özəl əməkdaşlığı çərçivəsində AccessBank tərəfindən həyata keçiriləcək layihənin tərəfdaşı Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyidir (KOBİA).
Layihənin məqsədi innovasiyaları stimullaşdırmaq, yeni bizneslərə imkanlar yaratmaq, startapların biznes ideyalarını reallaşdırmasına dəstək olmaq, KOB-lara mentorluq və maliyyə dəstəyinin göstərilməsi, davamlı inkişaf və cəmiyyətə müsbət təsir potensialı olan perspektivli biznes konsepsiyaların araşdırılması və uğurlu sahibkar şəbəkəsinin formalaşdırılmasına töhfə verməkdir. Layihədə sahibkarlar və startaplar iştirak edə bilərlər. Artıq müraciətlərin qəbuluna başlanılıb. Münsiflər Heyəti tərəfindən seçiləcək qaliblərin layihələrinin icrası üçün maliyyə vəsaiti ayrılacaqdır. Layihə haqqında daha ətraflı: “Bizdən Biznesə”
“Bizdən biznesə” layihəsinin dəstəklənməsi məqsədilə “Bakı KOB evi”ndə KOBİA və AccessBank arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb, layihə ilə bağlı təqdimat keçirilib.
“KOBİA sahibkarlıq ekosisteminin iştirakçısı olaraq yeni bizneslərin qurulması, mövcud sahibkarlıq fəaliyyətinin genişləndirilməsi, startapların innovativ layihələrinin rellaşdırılması istiqamətində müxtəlif dəstək və xidmətlər göstərir. Bu sahədə dövlət-özəl əməkdaşlığı çərçivəsində layihələrin icra olunması da əhəmiyyətlidir və KOBİA özəl sektorun bu cür təşəbbüslərini dəstəkləyir” - deyə KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov qeyd edib.
“AccessBank” olaraq Azərbaycanda yeni biznes ideyaları və startapları dəstəkləməkdən, onların real sahibkarlıq mühitinə inteqrasiyasında iştirakdan məmnunuq. “Bizdən biznesə” layihəsi yeni biznesə və layihəyə başlayanların ən vacib gözləntisi olan maliyyə resursuna çıxış məsələsinə öz töhfəsini verəcəkdir” – deyə “AccessBank”ın İdarə Heyətinin sədri Davit Tsiklauri deyib.

https://innews.az/uploads/news/2024-10/_innews_0a92bde0604412f95c045ea58_o.jpg
AccessBank, с целью поддержки стартапов запустил новый проект "Bizdən Biznesə". Партнером проекта, который будет реализован в рамках государственно-частного партнерства, является Агентство по развитию малого и среднего бизнеса (KOBIA).
Основные цели проекта включают: cтимулирование инноваций и создание возможностей для новых бизнесов, gредоставление платформы для реализации бизнес-идей стартапов, менторская и финансовая поддержка малых и средних предприятий в Азербайджане, исследование перспективных бизнес-концепций с потенциалом для устойчивого развития и положительного воздействия на общество, содействие формированию успешной сети предпринимателей.
В проекте могут участвовать предприниматели и стартапы. Прием заявок уже начался. Для реализации проектов победителей, отобранных жюри, будут выделены финансовые средства.
Более подробную информацию о проекте можно найти на сайте: “Bizdən Biznesə”
В поддержку проекта в "Bakı KOB evi" был подписан Меморандум о взаимопонимании между KOBIA и AccessBank. Также состоялась презентация проекта.
"KOBIA, как участник предпринимательской экосистемы, предоставляет различные виды поддержки и услуги для создания новых бизнесов, расширения существующей предпринимательской деятельности и реализации инновационных стартап проектов. Реализация таких проектов в рамках государственно-частного партнерства также имеет большое значение, и KOBIA активно поддерживает инициативы частного сектора", — сказал председатель Правления KOBIA Орхан Мамедов.
"Мы, как AccessBank, рады поддерживать новые бизнес-идеи и стартапы в Азербайджане и участвовать в их интеграции в реальную предпринимательскую среду. Проект “Bizdən Biznesə” внесет значительный вклад в решение вопроса доступа к финансовым ресурсам, что является важнейшей потребностью для начинающих бизнесменов", — отметил Председатель Правления AccessBank Давит Циклаури.