https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_b7467d1b414b547ed5b276f1b_o.jpg
Polyakov İvan Nikolayeviç bank VTB (Azərbaycan)-ın İdarə Heyətinin üzvü, Maliyyə Departamentinin direktoru vəzifəsinə təsdiq edilib. Bu barədə qərar 2024-cü il noyabrın 5-də keçirilən Səhmdarlarının Ümumi Yığıncağında qəbul edilib.
Polyakov İvan Nikolayeviç 1979-cu ildə Leninqradda anadan olub. 2002-ci ildə Sankt-Peterburq Dövlət Universitetinin “İqtisadiyyat” fakültəsini bitirib.
Bank sektorunda iş təcrübəsi 2001-ci ildən başlayır. 2023-cü ilin oktyabr ayından VTB (Azərbaycan)-da Maliyyə Departamentinin direktoru vəzifəsinə təyin edilib.
2024-cü il noyabrın 5-dən Polyakov əvvəlki vəzifəsi ilə yanaşı, VTB (Azərbaycan)-ın İdarə Heyətinin üzvü vəzifəsinə də təyin olunub.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_b7467d1b414b547ed5b276f1b_o.jpg
Поляков Иван Николаевич утвержден на должность Члена правления, Директора Финансового департамента ВТБ (Азербайджан). Решение об этом принято на Общем собрании акционеров банка 5 ноября 2024 года.
Поляков Иван Николаевич родился в 1979 году в Ленинграде. В 2002 году окончил Санкт-Петербургский государственный университет по экономической специальности.
Опыт работы в Банковском секторе с 2001 года. С октября 2023 года был назначен на должность директора финансового департамента в ВТБ (Азербайджан).
С 5 ноября 2024 года наряду с предыдущей позицией, Поляков утвержден на должность Члена правления ВТБ (Азербайджан).