https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_314e22976ab2024e3c86b0228_o.jpg
Vyetnamın Ho Şi Min adına Siyasət və Dövlət İdarəçiliyi üzrə Milli Akademiyasının tabeliyində fəaliyyət göstərən Jurnalistika və Kommunikasiya Akademiyasının direktoru Fam Min Sonun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Bakı Dövlət Universitetində (BDU) olub.
BDU rektoru Elçin Babayev qonaqlara Universitetin tarixi və fəaliyyəti barədə məlumat verib. O bildirib ki, 105 illik tarixə malik BDU Azərbaycanın ən böyük və qədim universitetidir. Tədqiqat istiqamətinə xüsusi önəm verən BDU-nun Hirş indeksi artıq 68-ə çatıb. 25 minə yaxın tələbəsi olan BDU-nun 16 fakültəsi, bir kolleci, bir liseyi, Qazax filialı fəaliyyət göstərir. Təhsil-elm-tədqiqat-innovasiya mərkəzlərindən birinə çevrilməkdə olan BDU-da elmin bütün sahələri üzrə kadr hazırlığı həyata keçirilir.
Vyetnamın Ho Şi Min adına Siyasət və Dövlət İdarəçiliyi üzrə Milli Akademiyasının tabeliyində fəaliyyət göstərən Jurnalistika və Kommunikasiya Akademiyasının direktoru Fam Min Son birgə beynəlxalq konfransların keçirilməsi, müəllim-tələbə mübadiləsi üzrə əməkdaşlıqda maraqlı olduqlarını vurğulayıb. Qeyd edib ki, Jurnalistika və Kommunikasiya Akademiyası Vyetnamın Hanoy şəhərində yerləşir. Akademiya 1962-ci ildə təsis edilib və hazırda Ho Şi Min adına Siyasət və Dövlət İdarəçilik Akademiyasının nəzdində fəaliyyət göstərir. Akademiyada təhsil Vyetnam və ingilis dillərində həyata keçirilir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_314e22976ab2024e3c86b0228_o.jpg
Делегация во главе с директором Академии журналистики и коммуникации Национальной академии политики и государственного управления имени Хо Ши Мина Вьетнама Фам Мин Соном посетила Бакинский государственный университет (БГУ).
Ректор БГУ Эльчин Бабаев рассказал гостям об истории и деятельности университета. По его словам, индекс Хирша БГУ, в котором обучается около 25 000 студентов, уже достиг 68 и ныне функционируют 16 факультетов, колледж, лицей и филиал вуза. БГУ, который становится одним из образовательно-научно-исследовательских-инновационных центров, проводит подготовку кадров во всех областях науки.
Директор Академии журналистики и коммуникации Фам Мин Сон подчеркнул заинтересованность в проведении совместных конференций и сотрудничестве в области обмена преподавателями и студентами. Гость отметил, что Академия журналистики и коммуникации расположен в городе Ханой. Академия основана в 1962 году и в настоящее время действует при Национальной академии политики и государственного управления имени Хо Ши Мина. Обучение в академии ведется на вьетнамском и английском языках.