https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_8720291d5f979eb48dcd49b3b_o.jpg
Bakı Dövlət Universiteti (BDU) ilə nüfuzlu “QS Quacquarelli Symonds” beynəlxalq reytinq agentliyinin nümayəndələri arasında görüş keçirilib.
Görüşdə BDU rektoru Elçin Babayev, Elm və Təhsil Nazirliyi yanında Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin direktoru Ülkər Səttarova, QS-in baş vitse-prezidenti Ben Sovter, analitika və qiymətləndirmə üzrə direktoru Leigh Kamolins, regional direktoru Sergey Xristoliubov iştirak edib.
Rektor Elçin Babayev BDU-nun tədris, elmi tədqiqat və beynəlmiləlləşmə istiqamətləri üzrə son illər ərzində əldə etdiyi uğurlara dair reytinq agentliyinin nümayəndələrinə geniş məlumat verib. QS-in baş vitse-prezidenti Ben Sovter BDU-nu “QS Dayanıqlılıq Reytinqi 2025” reytinq siyahısında 345-dən çox pillə irəliləməsi və 941-950-ci diapazonda qərarlaşaraq, Azərbaycanda TOP-1000-ə daxil olan yeganə ali təhsil müəssisəsi olması münasibəti ilə təbrik edib.
Görüşdə rektorun keyfiyyət təminatı üzrə müşaviri Asiman İlyasov reytinqlərlə iş istiqaməti üzrə görülən işlərə, eləcə də son illərdə əldə edilən uğurlara dair təqdimatla çıxış edib.

https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_8720291d5f979eb48dcd49b3b_o.jpg
Состоялась встреча представителей Бакинского государственного университета (БГУ) и международного рейтингового агентства Quacquarelli Symonds (QS).
Во встрече приняли участие ректор БГУ Эльчин Бабаев, директор Государственного агентства по науке и высшему образованию при Министерстве науки и образования Улькер Саттарова, генеральный вице-президент QS Бен Совтер, директор по аналитике и оцениванию Ли Камолинс и региональный директор Сергей Христолюбов.
Ректор Эльчин Бабаев предоставил гостям обширную информацию об успехах, достигнутых БГУ в сфере преподавания, научных исследований и интернационализации за последние годы.
Генеральный вице-президент QS Бен Совтер поздравил БГУ с продвижением более чем на 345 позиций в списке QS Рейтинг устойчивости 2025 и расположением в нем в диапазоне 941-950, став единственным вузом Азербайджана, вошедшим в ТОП-1000.
На встрече советник ректора Асиман Ильясов выступил с презентацией о проделанных делах в направлении работы с рейтингами, а также об успехах, достигнутых за последние годы.