https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_c0c40174d2b11f269ee74d8ef_o.jpg
Bakı Dövlət Universiteti (BDU) dünyanın ən nüfuzlu reytinq təşkilatı olan “Times Higher Education”nın (THE) tərtib etdiyi “İnterdisiplinar Elm Reytinqi 2025”-də (“Interdisciplinary Science Rankings 2025”) ilk dəfə yer alıb. THE-nin “Schmidt Science Fellows” təşkilatı ilə birgə hazırladığı və dünyanın yalnız 750-dək ən yaxşı ali təhsil müəssisəsinin daxil ola bildiyi bu mühüm reytinqdə BDU 201-250 diapazonunda qərarlaşıb.
“İnterdisiplinar Elm Reytinqi” dünyanın aparıcı universitetlərinin interdisiplinar araşdırmalar sahəsində əldə etdikləri göstəriciləri əsasında hazırlanır. TOP-250-də yer alması BDU-nun müxtəlif elm sahələrini birləşdirən araşdırmalar istiqamətində əldə etdiyi uğurların nəticəsi kimi böyük əhəmiyyət kəsb edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_c0c40174d2b11f269ee74d8ef_o.jpg
Бакинский государственный университет (БГУ) впервые вошел в «Междисциплинарный научный рейтинг 2025», составленный рейтинговой организацией Times Higher Education (THE).
В этом рейтинге, подготовленном THE совместно с организацией Schmidt Science Fellows, в который входит всего до 750 лучших вузов мира, БГУ расположился в диапазоне 201-250. Междисциплинарный научный рейтинг составляется на основе показателей, полученных в области междисциплинарных исследований. Включение в ТОП-250 имеет большое значение как результат достижений БГУ в научных исследованиях, объединяющих различные области науки.