https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_3535c999a320e6df191ed4751_o.jpg
“Dəniz Mall” TM-də yerləşən “CineMastercard” premium kinoteatrında Azərbaycan dilində peşəkar dublyaj olunan “Paddinqton 3” ailə komediyasının təqdimatı keçirilib.
Tədbirdə təkcə böyüklər deyil, uşaqlar, həmçinin xüsusi nümayişdə “Mastercard” beynəlxalq ödəniş sistemin “Priceless” təcrübələr çərçivəsində dəvət olunan xüsusi qonaqlar, tanınmış insanlar, içtimai xadimlər, jurnalistlər, blogerlər, sahibkarlar və iri təşkilat rəhbərləri də iştirak ediblər.
Filmi Azərbaycan dilində Murad Dadaşov, Kamran Ağabalayev, Sənubər İsgəndərli, Zemfira Əbdülsəmədova, Nəcibə Hüseynova, Ofeliya Novruzqızı, Vüqar Hüseynov, Vüsal Murtuzəliyev, Məsmə Aslanqızı, Nöfəl Şahmaroğlu, İrana Kərimova, Səid Məmmədov, Sevda Biyik, və Məmmədabağır Eyvazov səsləndiriblər.
Dublyajın rejissoru - Vüqar Hüseynov, prodüser və səs rejissoru - Teymur Kərimov, tərcüməsi - Aytən Nəsirlidir.
Paddinqton 3 — “StudioCanal” tərəfindən istehsal olunmuş və britaniyalı yazıçı Maykl Bondun beynəlxalq bestseller uşaq kitabları seriyası əsasında debütant Duqal Uilsonun rejissorluğu ilə çəkilmiş filmdir.
Filmdə baş rolları “Oskar” mükafatçısı Oliviya Kolman, “Oskar” namizədi Antonio Banderas, BAFTA premiyasına namizədi Emili Mortimer və Karla Tous canlandırıb. Həmçinin franşizadan artıq tanıdığımız aktyorlar da öz rollarına qayıtdılar: Hyu Bonnevill, Culi Uolters, Cim Brodbent, Madlen Harris və Semuel Coslin.
Lüsi xala yenidən Imelda Stonton, Paddinqton isə Ben Uişou (BAFTA mükafatın laureatı) tərəfindən səsləndirilib.
Film haqqında qısaca: Paddinqton və Braun ailəsi ayı balasının vətəninə - Peruya yola düşür! Lakin yerindəcə məlum olur ki, sevimli xala Lüsi müəmmalı səbəbdən özü səyahətə çıxıb. İndi bütün ailə geniş Amazonun çayları, meşələri və dağ zirvələri ilə onun ardınca maraqlı bir macəraya başlayır.
Film əvvəlki hissələrdən fərqlənir. Əvvəllər hadisələr Paddinqtonun evinə çevrilən Braun ailəsinin Londondakı evindən başlayırdı. Amma indi isə hər şey başqadır. Braunlar vəhşi təbiətə naməlumlara doğru gedir. Bu səyahət zamanı personajların hər biri özləri və ailədəki yeri haqqında yeni bir şey başa düşürlər. Sınaqlar onların birləşməsinə kömək edir.
“Paddinqton 3” tamaşaçılara xatırladır ki, haradan olmağınızdan asılı olmayaraq, siz həmişə öz əsl evinizi tapa və dünyanı yaxşılığa doğru dəyişdirə bilərsiniz.
Tərəfdaşların təşəbbüsü ilə Cinema Distribution, CineMastercard kinoteatrı və layihənin müəllif hüquqları sahibi olan VOLGA şirkətinin dəstəyi ilə Azərbaycan tamaşaçıları üçün “Paddinqton 3” filminin peşəkar dublyajı olunub.
Dublyaj işi filmin orijinal ab-havasını və ruhunu qoruyub saxlamaq, eləcə də personajların səmimi duyğularını tamaşaçılara çatdırmaq üçün əlindən gələni edən ixtisaslaşmış dublyaj şirkətinin təcrübəli komandasına həvalə edilib. Filmin yaradıcılarının ideyalarına uyğun olaraq personajların səslərinin və cizgilərinin təbii və üzvi səslənməsi üçün detallara xüsusi diqqət yetirilib.
Cinema Distribution, CineMastercard kinoteatrı və VOLGA kino şirkəti əməkdaşlığının nəticəsi ilə fəxr edir və inanır ki, filmin lokallaşdırılmasına peşəkar yanaşma tamaşaçılara sevimli qəhrəman balaca ayı Paddinqtondan füsunkar hekayəsindən daha da həzz almağa kömək edəcək.
Tədbirin təşkilində dəstək göstərilib: “VOLGA” kino şirkəti, Cinema Distribution, Brand Media Groups, “MADO” restoranı, foto və video “Light in Black” kreativ şirkəti, “7 Gül” gül butikindən dekorasiya, “Pon-Pushka” ponçikləri, Animator.az və Magic Face Art.
Qeyd etmək istərdik ki, “CineMastercard” premium kinoteatrlar şəbəkəsində Azərbaycan dilində peşəkar dublyaj olunan “Paddinqton 3” filmi noyabrın 28-dən etibarən nümayişə başlayacaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_3535c999a320e6df191ed4751_o.jpg
В кинотеатре премиум класса «CineMastercard», расположенном в ТЦ «Dəniz Mall» прошла презентация семейной комедии «Приключение Паддингтона 3», с профессиональным азербайджанским дубляжом.
На закрытом показе приняли участия не только взрослые, но и дети, а также специальные гости международной платёжной системы «Mastercard» в рамках программы «Priceless», известные личности, общественные деятели, журналисты, блогеры, предприниматели и руководители крупных организаций.
На азербайджанском языке фильм озвучили Мурад Дадашов, Кямран Агабалаев, Санубар Искендерли, Земфира Абдулсамедова, Наджиба Гусейнова, Офелия Новрузгызы, Вюгар Гусейнов, Вюсал Муртузалиев, Масма Аслангызы, Нофель Шахмароглы, Ирана Керимова, Саид Мамедов, Севда Бийик и Мамедбагир Эйвазов.
Режиссёр дубляжа - Вюгар Гусейнов, продюсер и звукорежиссёр – Теймур Керимов, перевод – Айтен Насирли.
Приключения Паддингтона 3 – фильм производства StudioCanal и режиссера-дебютанта Дагала Уилсона по мотивам серии международных детских бестселлеров от британского писателя Майкла Бонда.
В фильме снимались обладательница «Оскара» Оливия Колман, номинант на «Оскар» Антонио Бандерас, номинированная на премию BAFTA Эмили Мортимер и Карла Тоус. Также к своим ролям вернулись знакомые по франшизе актеры: Хью Бонневилль, Джули Уолтерс, Джим Бродбент, Мадлен Харрис и Сэмюэл Джослин. Тетю Люси вновь озвучила Имелда Стонтон, а Паддингтона – Бен Уишоу (лауреат премии BAFTA).
Коротко о фильме: Паддингтон и семейство Браунов отправляются на родину медвежонка – в дремучее Перу! Однако на месте оказывается, что любимая тетушка Люси по таинственной причине сама отправилась в путешествие. Теперь все семья пускается в захватывающее приключение вслед за ней по рекам, лесам и горным пикам огромной Амазонии.
Фильм заметно отличается от предыдущих частей. Раньше действие разворачивалось в лондонском доме семьи Браунов, который стал домом и для Паддингтона. Но теперь все иначе. Брауны отправляются в дикие дебри навстречу неизвестности. По ходу этого путешествия каждый из героев понимает что-то новое о себе и своем месте в семье. Испытания помогают им сплотиться.
«Приключения Паддингтона 3» напоминают зрителю: откуда бы вы ни были родом, вы всегда сможете обрести свой истинный дом и изменить мир к лучшему.
По инициативе сторон партнёра Cinema Distribution, кинотеатра CineMastercard и при поддержке правообладателя проекта – компании VOЛЬGА, для азербайджанской аудитории был выполнен профессиональный дубляж фильма «Паддингтон 3».
Работа над дубляжом была доверена опытной команде специализированной дубляжной компании, которая сделала всё возможное, чтобы сохранить оригинальную атмосферу и дух фильма, а также передать зрителям искренние эмоции героев. Особое внимание уделялось деталям, чтобы голоса персонажей и их реплики звучали естественно и органично, соответствуя задумке создателей картины.
Cinema Distribution, кинотеатр CineMastercard и кинокомпания VOЛЬGА гордятся результатом совместной работы и верят, что профессиональный подход к локализации фильма поможет зрителям ещё больше насладиться увлекательной историей любимого героя – медвежонка Паддингтона.
Поддержку в организации мероприятия оказали: кинокомпания «VOЛЬGА», Cinema Distribution, Brand Media Groups, ресторан «MADO», фото и видео - креативная компания «Light in Black», декор от цветочного бутика «7 Gül», пончики «Pon-Pushka», Animator.az и Magic Face Art.
Хотим отметить, что в сети кинотеатров премиум класса «CineMastercard» с 28 ноября начнётся показ фильма «Приключение Паддингтона 3» с профессиональным азербайджанским дубляжом.