https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_38814b658b35d13ea6f876184_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Geologiya fakültəsinin IV kurs tələbələri Tural Murtuzov və Emin Zeynallı “AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) ölkəmizin ali təhsil müəssisələrində təhsil alan tələbələr üçün elan etdiyi növbəti “Təqaüd proqramı” müsabiqəsinin qalibi olublar.
Qeyd edək ki, müsabiqə qaliblərinin hər biri müvafiq təltifnamə və 9 ay müddətində hər ay 200 AZN məbləğində təqaüd əldə edəcək. Proqramda iştirak edən tələbələrin QSC-də təcrübə proqramlarında iştirakı və məzun olduqdan sonra müvafiq vəzifələr üzrə işlə təmin edilməsi nəzərdə tutulur.
“AzerGold” QSC 2021-ci ildən ali və peşə təhsili üzrə “Təqaüd proqramı” layihələri icra edir. Bu günədək ali təhsil müəssisələrinin bakalavriat və magistratura səviyyələrində təhsil alan 28, peşə təhsili müəssisələrində təhsil alan 35 nəfər tələbəyə təqaüd verilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_38814b658b35d13ea6f876184_o.jpg
Студенты геологического факультета Бакинского государственного университета (БГУ) Турал Муртузов и Эмин Зейналлы стали победителями очередного конкурса «Стипендиальная программа» ЗАО AzerGold.
Отметим, что победители конкурса получат сертификат и стипендию в размере 200 манатов в месяц в течение 9 месяцев. Предусматривается, что студенты, участвующие в программе, пройдут стажировку в ЗАО и будут трудоустроены на соответствующие должности после окончания учебы.
Проекты «Стипендиальной программы» для высшего и профессионального образования ЗАО AzerGold реализует с 2021 года. На сегодняшний день стипендии присуждены 28 студентам, обучающимся в бакалавриате и магистратуре вузов, и 35 студентам профессиональных учебных заведений.