https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_f46fbabe9f818469f10013e24_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyindəki “AzInTelecom” MMC hər kəsin “bulud” xidmətlərindən faydalana biləcəyi yeni “AzInCloud” platformasını istifadəyə verib.
Ölkənin ən böyük “bulud” provayderi olan “AzInTelecom” MMC platforma üzərindən müasir alətlərlə təchiz olunmuş “bulud” xidmətləri təqdim edir. Platformada tam idarəolunabilən infrastruktur, təhlükəsiz məlumat saxlama, təkmilləşdirilmiş kibertəhlükəsizlik, 24/7 dəstək xidmətləri göstərilir. “İstifadə etdiyin qədər ödə” modeli ilə fəaliyyət göstərən platforma istifadəçilərə rahat “bulud” idarəetməsi, çeşidli hazır əməliyyat sistemləri, “bulud” market, monitorinq xidməti kimi xüsusi imkanlar da təqdim edir. Platformada istifadəçilərin resurs tələblərinə uyğun paketlər təklif olunur.
Özünəxidmət platforması kimi fəaliyyət göstərən “AzInCloud” ictimai “bulud” xidməti hesab olunur və bütün qurumlar, o cümlədən kiçik və orta bizneslər, fərdi sahibkarlar, eləcə də fiziki şəxslər üçün əlçatandır. İstifadəçilər xidmət ofisinə getmədən, sadəcə www.azincloud.az platformasında onlayn şəkildə qeydiyyatdan keçməklə bir neçə dəqiqə ərzində öz “bulud” infrastruktur mühitini formalaşdıra bilərlər.
“AzInCloud” platformasının əsas məqsədi biznes mühitində rəqəmsal transformasiyanı təşviq etmək, Azərbaycanda bizneslərin və fərdlərin rəqəmsallaşmadakı rolunu artırmaqdır. Ətraflı məlumatı platformanın veb-səhifəsindən əldə edə bilərsiniz.
Qeyd edək ki, hazırda “AzInTelecom” MMC iki müasir Data Mərkəz üzərindən “bulud” xidmətləri göstərir. “TIER 3” standartları ilə çalışan data mərkəzlərində təhlükəsizlik ən yüksək səviyyədə təmin olunub.

https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_f46fbabe9f818469f10013e24_o.jpg
ООО «AzInTelecom», функционирующее при Министерстве цифрового развития и транспорта, запустило новую платформу AzInCloud, на которой каждый сможет воспользоваться облачными услугами.
Будучи крупнейшим облачным провайдером в стране, компания «AzInTelecom» в рамках данной платформы предоставляет облачные услуги, основанные на современных технологиях. Платформа предлагает полностью управляемую инфраструктуру, безопасное хранение данных, высокий уровень кибербезопасности и круглосуточную поддержку пользователей. Новая платформа, функционирующая по принципу «Плати по мере использования», обеспечивает пользователей удобным облачным управлением, готовыми операционными системами, облачным маркетом и возможностью мониторинга. Пользователям предлагаются индивидуальные пакеты, разработанные в соответствии с их ресурсами и требованиями.
Платформа самообслуживания AzInCloud представляет собой общедоступный облачный сервис, доступный всем учреждениям, крупным компаниям, малому и среднему бизнесу, индивидуальным предпринимателям и частным лицам. Пользователи могут создать свою облачную инфраструктуру, зарегистрировавшись онлайн на www.azincloud.az всего за несколько минут, не посещая центр клиентского обслуживания.
Главная задача платформы AzInCloud — способствовать цифровой трансформации, и укреплять участие бизнеса и граждан в процессе цифровизации. Подробную информацию можно получить на веб-сайте платформы.
Следует отметить, что в настоящее время ООО «AzInTelecom» предоставляет облачные услуги через два современных дата-центра. Оба дата-центра гарантируют максимальную безопасность и полностью соответствуют стандартам международно-признанного сертификата TIER 3.