https://innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_f46fbabe9f818469f10013e24_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyindəki “AzInTelecom” MMC hər kəsin “bulud” xidmətlərindən faydalana biləcəyi yeni “AzInCloud” platformasını istifadəyə verib.
Ölkənin ən böyük “bulud” provayderi olan “AzInTelecom” MMC platforma üzərindən müasir alətlərlə təchiz olunmuş “bulud” xidmətləri təqdim edir. Platformada tam idarəolunabilən infrastruktur, təhlükəsiz məlumat saxlama, təkmilləşdirilmiş kibertəhlükəsizlik, 24/7 dəstək xidmətləri göstərilir. “İstifadə etdiyin qədər ödə” modeli ilə fəaliyyət göstərən platforma istifadəçilərə rahat “bulud” idarəetməsi, çeşidli hazır əməliyyat sistemləri, “bulud” market, monitorinq xidməti kimi xüsusi imkanlar da təqdim edir. Platformada istifadəçilərin resurs tələblərinə uyğun paketlər təklif olunur.
Özünəxidmət platforması kimi fəaliyyət göstərən “AzInCloud” ictimai “bulud” xidməti hesab olunur və bütün qurumlar, o cümlədən kiçik və orta bizneslər, fərdi sahibkarlar, eləcə də fiziki şəxslər üçün əlçatandır. İstifadəçilər xidmət ofisinə getmədən, sadəcə www.azincloud.az platformasında onlayn şəkildə qeydiyyatdan keçməklə bir neçə dəqiqə ərzində öz “bulud” infrastruktur mühitini formalaşdıra bilərlər.
“AzInCloud” platformasının əsas məqsədi biznes mühitində rəqəmsal transformasiyanı təşviq etmək, Azərbaycanda bizneslərin və fərdlərin rəqəmsallaşmadakı rolunu artırmaqdır. Ətraflı məlumatı platformanın veb-səhifəsindən əldə edə bilərsiniz.
Qeyd edək ki, hazırda “AzInTelecom” MMC iki müasir Data Mərkəz üzərindən “bulud” xidmətləri göstərir. “TIER 3” standartları ilə çalışan data mərkəzlərində təhlükəsizlik ən yüksək səviyyədə təmin olunub.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-11/_innews_f46fbabe9f818469f10013e24_o.jpg
“AzInTelecom” LLC, operating under the Ministry of Digital Development and Transport, has launched its new AzInCloud platform accessible for all.
As the country’s largest cloud provider, “AzInTelecom” aims to provide modern, reliable cloud services, using advanced tools and modern technology. The platform offers fully manageable infrastructure, secure data storage, enhanced cybersecurity, and 24/7 support services. The platform operates on a "pay-as-you-go" model, featuring convenient cloud management system, a variety of ready-to-use operating systems, a cloud marketplace, and monitoring options. The platform also provides customized packages based on users' resources and requirements.
AzInCloud is a self-service public cloud platform accessible to everyone, including all organizations, small and medium enterprises, entrepreneurs, and individuals. Users can set up their cloud infrastructure in just a few minutes without visiting any service center, simply by registering online at www.azincloud.az. The primary goal of the AzInCloud platform is to promote digital transformation, and enhance the role of businesses and individuals in the digitalization process. For more detailed information visit the platform's website.
It should be noted that “AzInTelecom” LLC currently provides cloud services through two modern Data Centers. These data centers, operating in compliance with TIER 3 standards, guarantee the highest level of security and reliability.