https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_0c3d774824aca3a2e10697856_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Ankarada törədilmiş terror aktı ilə əlaqədar Türkiyə Böyük Millət Məclisinin sədri Numan Kurtulmuşa başsağlığı verib.
Spiker TBMM sədrinə ünvanlandığı məktubunda Türk Aviasiya və Kosmik Sənaye Şirkətində törədilmiş terror aktı nəticəsində insanların həlak olması xəbərindən sarsıldığını və terror aktını şiddətlə qınadığını bildirib.
Parlamentin sədri, həlak olanların ailələrinə və yaxınlarına, qardaş Türkiyə xalqına şəxsən öz adından və Milli Məclisin deputatları adından dərin hüznlə başsağlığı verib və yaralananlara şəfa diləyib.

https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_0c3d774824aca3a2e10697856_o.jpg
Спикер Милли Меджлиса Сагиба Гафарова выразила соболезнования спикеру Великого Национального Собрания Турции Нуману Куртулмушу в связи с совершённым в Анкаре терактом.
В своём письме, адресованном главе ВНСТ, спикер выражает глубокую обеспокоенность в связи с известием о гибели людей в результате теракта, совершённого на объекте Турецкой Авиационно-Космической Компании, и решительно осуждает это нападение.
Спикер парламента передаёт глубокие соболезнования семьям и близким погибших, а также братскому народу Турции от своего имени и от имени депутатов Милли Меджлиса, и желает скорейшего выздоровления пострадавшим.