https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_003e3f0ffb67d04c199c2831b_o.jpg
MDB Parlamentlərarası Assambleyasının (MDB PA-nın) Şura və 57-ci Plenar iclaslarında iştirak etmək üçün Rusiya Federasiyasının Sankt-Peterburq şəhərində işgüzar səfərdə olan Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova noyabrın 21-də Rusiya Federasiyası Federal Məclisi Federasiya Şurasının sədri Valentina Matviyenko ilə görüşüb.
Görüşdə ölkələrimiz və parlamentlərimiz arasında münasibətlərə dair fikir mübadiləsi aparılıb. Həmçinin parlamentarilərimizin beynəlxalq təşkilatlarda, o cümlədən MDB PA çərçivəsində əməkdaşlıq məsələləri nəzərdən keçirilib.

https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_003e3f0ffb67d04c199c2831b_o.jpg
В рамках рабочей поездки в Санкт-Петербург для участия в заседании Совета Межпарламентской ассамблеи СНГ и 57-й пленарной сессии МПА СНГ спикер Милли Меджлиса Сагиба Гафарова 21-го ноября встретилась со спикером Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации Валентиной Матвиенко.
На встрече состоялся обмен мнениями по предметам, касающимся отношений между нашими странами и парламентами. Также были рассмотрены вопросы сотрудничества наших парламентов в международных организациях, включая МПА СНГ.