https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_3690847327eb891ede94758be_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Hüquq fakültəsinin tələbələri 25-30 noyabr tarixlərində Belarus Respublikasının Minsk şəhərində "Nürnberq prosesi və müasir beynəlxalq hüquq" II Beynəlxalq müsabiqəsində iştirak ediblər. Müsabiqəyə 5 ölkədən 40-dan artıq komanda qatılıb.
Müsabiqədə Hüquq fakültəsini IV kurs tələbələri İsmət Bayramov, Zeynal Zeynallı və II kurs tələbəsi Ələm Nəbizadədən ibarət komanda təmsil edib.
BDU komandası müsabiqədə III yerə layiq görülüb və "Müdafiə tərəfinin hüquqi mövqeyinin ən yaxşı təqdimatına görə" nominasiyası ilə təltif olunub. Komanda iştirakçısı Zeynal Zeynallı isə "Ən yaxşı natiq" nominasiyasının qalibi olub.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_3690847327eb891ede94758be_o.jpg
Студенты юридического факультета Бакинского государственного университета (БГУ) приняли участие во II международном конкурсе «Нюрнбергский процесс и современное международное право», проведенное в городе Минске Беларуси.
В конкурсе приняли участие более 40 команд из 5 стран.
В конкурсе юридический факультет представляла команда в составе студентов Исмета Байрамова, Зейнала Зейналлы и Элема Небизаде.
Команда БГУ заняла III место в конкурсе и награждена в номинации «За лучшее изложение правовой позиции стороны защиты». Член команды Зейнал Зейналлы стал победителем в номинации «Лучший оратор».