https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_89a11d3d14a149e1358a87105_o.jpg
Bakı Dövlət Universiteti İnnovasiya üçün Qlobal Universitetlər Şəbəkəsinə (The Global University Network for Innovation - GUNI) tamhüquqlu üzv seçilib.
GUNI 1999-cu ildə UNESCO-nun Ali Təhsil üzrə Ümumdünya Konfransından sonra bağlanmış müqavilələrə nəzarət etmək, universitet siyasəti və idarəçiliyində ekspert təşkilatı kimi fəaliyyət göstərmək üçün yaradılıb.
100 ölkədən 364 universiteti birləşdirən beynəlxalq şəbəkəyə ali təhsil müəssisələri ilə yanaşı, UNESCO kafedraları və tədqiqat mərkəzləri də daxildir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_89a11d3d14a149e1358a87105_o.jpg
Бакинский государственный университет избран полноправным членом Глобальной сети университетов по инновациям (The Global University Network for Innovation - GUNI).
GUNI создана в 1999 году после Всемирной конференции ЮНЕСКО по высшему образованию для мониторинга заключенных соглашений и деятельности в качестве экспертной организации в области университетской политики и управления. Помимо высших учебных заведений, в международную сеть, объединяющую 364 университета из 100 стран мира, входят также кафедры и исследовательские центры ЮНЕСКО. Членство в GUNI создаст более широкие условия для внедрения инновационных новшеств в БГУ.