https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_945407740aa8b661b1cb4aaf3_o.jpg
Səfər çərçivəsində BDU rektorunun keyfiyyət təminatı üzrə müşaviri Asiman İlyasov və Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Rauf Həsənov Qırğız İqtisad Universitetinin tədris işləri üzrə prorektoru Dinara Tursunaliyeva və elmi işlər üzrə prorektor Gülnaz Supayeva ilə görüşüblər.
Görüş zamanı iki universitet arasında əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub. Əsas diqqət birgə elmi tədqiqatların həyata keçirilməsi, tələbə və müəllim mübadiləsi proqramlarının təşkili, eləcə də ikili diplom proqramlarının inkişaf etdirilməsi məsələlərinə yönəldilib.
BDU nümayəndələri görüşdə universitetin beynəlxalq əlaqələrinin genişləndirilməsi, keyfiyyət təminatı və rəqəmsallaşma sahəsindəki yenilikləri əhatə edən təqdimat ediblər. Təqdimatda BDU-nun beynəlmiləlləşmə strategiyası və qlobal rəqabət qabiliyyətini artırmaq sahəsindəki nailiyyətləri xüsusi vurğulanıb.
Qırğız İqtisad Universitetinin nümayəndələri təklif olunan əməkdaşlıq istiqamətlərini yüksək qiymətləndirərək, bu tərəfdaşlığın akademik və elmi sahələrdə yeni imkanlar yaradacağını bildiriblər. Tərəflər gələcəkdə birgə layihələrin genişləndirilməsi və davamlı əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulması istiqamətində səylərini davam etdirmək niyyətlərini ifadə ediblər.

https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_945407740aa8b661b1cb4aaf3_o.jpg
Делегация Бакинского государственного университета (БГУ) посетила Кыргызский экономический университет.
В рамках визита советник ректора БГУ по обеспечению качества Асиман Ильясов и заведующий отделом международного сотрудничества Рауф Гасанов встретились с проректорами Кыргызского экономического университета Динарой Турсуналиевой и Гюльназ Супаевой.
В ходе встречи обсуждены перспективы сотрудничества двух университетов. Основное внимание было сосредоточено на осуществлении совместных научных исследований, организации программ обмена студентами и преподавателями, а также развитии программ двойного диплома.
На встрече представители БГУ выступили с презентацией, посвященной инновациям в сфере расширения международных связей университета, обеспечения качества и цифровизации. В презентации особо подчеркнуты достижения БГУ в области стратегии интернационализации и повышения глобальной конкурентоспособности.
Представители Кыргызского экономического университета высоко оценили предложенные направления сотрудничества и выразили намерение продолжать усилия по расширению совместных проектов и установлению устойчивой интеграции.