https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_aaf2646973c8869a492fcd1d1_o.jpg
Unibank İnsan Resurslarının idarəedilməsi sisteminin təkmilləşdirilməsi prosesini başa çatdırıb. Bankın İR biznes proseslərini təkmilləşdirmək üçün Unibank intuitiv interfeysə malik, çoxlu sayda İR alətlərini cəmləşdirən, işçilərin fəaliyyətinin qiymətləndirilməsi, işə qəbul və distant öyrənmə proseslərini avtomatlaşdıran vahid idarəetmə sisteminə üstünlük verib. Bu, gündəlik iş proseslərini sadələşdirmək, işdə olmama günlərinin izlənməsi və məzuniyyətlərin planlaşdırılmasında şəffaflığın artırılması məqsədilə edilib.
Avtomatlaşdırma prosesi SMART business tərəfindən həyata keçirilib. Proses zamanı tətbiq edilən SMART business şirkətinin SMART HCM & LMS həlli funksionallığına, inteqrasiya imkanlarına, çevikliyinə və rəqabətli qiymətinə görə seçilib. Proses boyu lazım olan bütün imkanlar vahid ekosistem daxilində həyata keçirildiyi üçün bu da “Unibank”a filiallar üzrə kadrların idarə edilməsi proseslərini konsolidasiya etməyə və vahid, optimallaşdırılmış yanaşma qurmağa imkan verib.
Həllin əsas üstünlüklərindən biri onun təhlükəsizliyidir. Bank sektorunda təhlükəsizlik məlumat sızmalarından, maliyyə və reputasiya risklərindən qorunmaq üçün vacibdir. Microsoft texnologiyalarına əsaslanan SMART HCM & LMS sənaye standartlarına cavab verən şifrələmə protokolları təklif edir, sistemə giriş üçün çoxfaktorlu autentifikasiya üsulları yüksək təhlükəsizliyi təmin edir. Bu, “Unibank”ın məlumatlarının ən son beynəlxalq GDPR standartlarına uyğun olaraq qorunduğunu təmin etməyə imkan verir və öz növbəsində məlumatların təhlükəsizliyi və müştəri etibarını artırır.
Unibank məlumatların idarə edilməsi və strukturun vizuallaşdırılması üçün “HR Administration” kimi vacib modullara üstünlük verərək, SMART HCM & LMS-i tətbiq edib. “Staff Assessment”, “Goal Setting”, “Competency Development”, “Event Organization”, “Self-service Portal, Manager’s Portal” və “E-Learning” kimi moduların tətbiqi isə ümumi əməliyyat səmərəliliyini artırıb.
SMART HCM & LMS həllinin tətbiqi Unibank üçün insan kapitalına səmərəli investisiyaya çevrilməklə, səmərəliliyin və əməkdaşların məmnuniyyətinin artırılması şəklində “faiz gəliri” qazandırıb.
Unibank, 2002-ci ildə MBANK və PROMTEXBANK-ın birləşməsi nəticəsində yaranıb və Azərbaycanın aparıcı özəl maliyyə qurumlarından biridir. Bank həm fərdi, həm də korporativ müştərilərə geniş xidmət spektri təklif edir və geniş filial şəbəkəsinə malikdir. Unibank fəaliyyət göstərdiyi 32 il ərzində bir çox beynəlxalq mükafatlar qazanıb. Daha ətraflı: https://unibank.az
SMART business haqqında
SMART business ERP, CRM və HRM sistemlərinin tərtibatı, tətbiqi, dəstəklənməsi və müvafiq təlimlərin keçirilməsi üzrə ixtisaslaşmışdır, o cümlədən prediktiv analitika və süni intellekt texnologiyalarını əhatə edir. 15 ildən çox təcrübəyə malik olan SMART business Dynamics 365, Office 365, Azure və Power BI kimi Microsoft platformaları əsasında həllər təqdim edir, məlumat və maşın öyrənmə texnologiyalarından istifadə edərək müştərilər üçün strateji, kompleks biznes həlləri ilə təklif edir. Daha ətraflı məlumat üçün: https://bit.ly/3CeGv2A

https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_aaf2646973c8869a492fcd1d1_o.jpg
Unibank завершил процесс усовершенствования системы управления персоналом. Для оптимизации HR-бизнес-процессов Unibank выбрал единую систему управления с интуитивно понятным интерфейсом, которая объединяет широкий спектр HR-инструментов и автоматизирует процессы оценки эффективности сотрудников, найма и дистанционного обучения. Это решение было принято с целью упрощения повседневных рабочих процессов, повышения прозрачности в планировании отпусков и отслеживании отсутствий сотрудников.
Процесс автоматизации был реализован компанией SMART business. Решение SMART HCM & LMS, предложенное SMART business, было выбрано благодаря его функциональности, интеграционным возможностям, гибкости и конкурентной цене. В рамках реализации проекта все необходимые процессы были интегрированы в единую экосистему, что позволило Unibank консолидировать управление персоналом во всех филиалах и внедрить единый, оптимизированный подход.
Одним из ключевых преимуществ решения является его безопасность. Для банковского сектора безопасность играет важную роль в защите от утечки данных, а также финансовых и репутационных рисков. Основанная на технологиях Microsoft система SMART HCM & LMS обеспечивает высокий уровень защиты, предлагая шифровальные протоколы, соответствующие отраслевым стандартам, и многофакторную аутентификацию для доступа к системе. Это гарантирует, что данные Unibank защищены в соответствии с последними международными стандартами GDPR, что, в свою очередь, повышает безопасность данных и доверие клиентов.
Для управления данными и визуализации структуры Unibank внедрил такие ключевые модули, как “HR Administration”. Использование модулей “Staff Assessment”, “Goal Setting”, “Competency Development”, “Event Organization”, “Self-service Portal, Manager’s Portal” и “E-Learning” способствовало повышению общей операционной эффективности.
Внедрение решения SMART HCM & LMS стало для Unibank эффективной инвестицией в человеческий капитал, обеспечив рост производительности и удовлетворенности сотрудников.
О компании Unibank
Unibank был основан в 2002 году в результате слияния MBANK и PROMTEXBANK и является одним из ведущих частных финансовых учреждений Азербайджана. Банк предоставляет широкий спектр услуг как частным, так и корпоративным клиентам и обладает развитой сетью филиалов. За 32 года своей деятельности Unibank получил множество международных наград. Подробнее: https://unibank.az
О компании SMART business
SMART business специализируется на разработке, внедрении, поддержке и обучении работе с ERP, CRM и HRM системами, включая технологии предиктивной аналитики и искусственного интеллекта. Обладая более чем 15-летним опытом, SMART business предоставляет решения на базе платформ Microsoft, таких как Dynamics 365, Office 365, Azure и Power BI, используя технологии обработки данных и машинного обучения для разработки стратегических комплексных бизнес-решений. Подробнее: https://bit.ly/3CeGv2A