https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_aaf2646973c8869a492fcd1d1_o.jpg
Unibank İnsan Resurslarının idarəedilməsi sisteminin təkmilləşdirilməsi prosesini başa çatdırıb. Bankın İR biznes proseslərini təkmilləşdirmək üçün Unibank intuitiv interfeysə malik, çoxlu sayda İR alətlərini cəmləşdirən, işçilərin fəaliyyətinin qiymətləndirilməsi, işə qəbul və distant öyrənmə proseslərini avtomatlaşdıran vahid idarəetmə sisteminə üstünlük verib. Bu, gündəlik iş proseslərini sadələşdirmək, işdə olmama günlərinin izlənməsi və məzuniyyətlərin planlaşdırılmasında şəffaflığın artırılması məqsədilə edilib.
Avtomatlaşdırma prosesi SMART business tərəfindən həyata keçirilib. Proses zamanı tətbiq edilən SMART business şirkətinin SMART HCM & LMS həlli funksionallığına, inteqrasiya imkanlarına, çevikliyinə və rəqabətli qiymətinə görə seçilib. Proses boyu lazım olan bütün imkanlar vahid ekosistem daxilində həyata keçirildiyi üçün bu da “Unibank”a filiallar üzrə kadrların idarə edilməsi proseslərini konsolidasiya etməyə və vahid, optimallaşdırılmış yanaşma qurmağa imkan verib.
Həllin əsas üstünlüklərindən biri onun təhlükəsizliyidir. Bank sektorunda təhlükəsizlik məlumat sızmalarından, maliyyə və reputasiya risklərindən qorunmaq üçün vacibdir. Microsoft texnologiyalarına əsaslanan SMART HCM & LMS sənaye standartlarına cavab verən şifrələmə protokolları təklif edir, sistemə giriş üçün çoxfaktorlu autentifikasiya üsulları yüksək təhlükəsizliyi təmin edir. Bu, “Unibank”ın məlumatlarının ən son beynəlxalq GDPR standartlarına uyğun olaraq qorunduğunu təmin etməyə imkan verir və öz növbəsində məlumatların təhlükəsizliyi və müştəri etibarını artırır.
Unibank məlumatların idarə edilməsi və strukturun vizuallaşdırılması üçün “HR Administration” kimi vacib modullara üstünlük verərək, SMART HCM & LMS-i tətbiq edib. “Staff Assessment”, “Goal Setting”, “Competency Development”, “Event Organization”, “Self-service Portal, Manager’s Portal” və “E-Learning” kimi moduların tətbiqi isə ümumi əməliyyat səmərəliliyini artırıb.
SMART HCM & LMS həllinin tətbiqi Unibank üçün insan kapitalına səmərəli investisiyaya çevrilməklə, səmərəliliyin və əməkdaşların məmnuniyyətinin artırılması şəklində “faiz gəliri” qazandırıb.
Unibank, 2002-ci ildə MBANK və PROMTEXBANK-ın birləşməsi nəticəsində yaranıb və Azərbaycanın aparıcı özəl maliyyə qurumlarından biridir. Bank həm fərdi, həm də korporativ müştərilərə geniş xidmət spektri təklif edir və geniş filial şəbəkəsinə malikdir. Unibank fəaliyyət göstərdiyi 32 il ərzində bir çox beynəlxalq mükafatlar qazanıb. Daha ətraflı: https://unibank.az
SMART business haqqında
SMART business ERP, CRM və HRM sistemlərinin tərtibatı, tətbiqi, dəstəklənməsi və müvafiq təlimlərin keçirilməsi üzrə ixtisaslaşmışdır, o cümlədən prediktiv analitika və süni intellekt texnologiyalarını əhatə edir. 15 ildən çox təcrübəyə malik olan SMART business Dynamics 365, Office 365, Azure və Power BI kimi Microsoft platformaları əsasında həllər təqdim edir, məlumat və maşın öyrənmə texnologiyalarından istifadə edərək müştərilər üçün strateji, kompleks biznes həlləri ilə təklif edir. Daha ətraflı məlumat üçün: https://bit.ly/3CeGv2A

https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_aaf2646973c8869a492fcd1d1_o.jpg
Unibank has completed the process of enhancing its human resources management system. To optimize HR business processes, Unibank selected a unified management system with an intuitive interface that consolidates a wide range of HR tools and automates employee performance evaluation, recruitment, and remote learning processes. This decision was made to simplify daily workflows and improve transparency in planning vacations and tracking employee absences.
The automation process was implemented by SMART business. The SMART HCM & LMS solution offered by SMART business was chosen for its functionality, integration capabilities, flexibility, and competitive pricing. During the implementation process, all necessary functions were integrated into a single ecosystem, enabling Unibank to consolidate personnel management across branches and establish a unified, optimized approach.
One of the key advantages of the solution is its security. For the banking sector, security is crucial to protect against data leaks and financial and reputational risks. The SMART HCM & LMS system, based on Microsoft technologies, provides encryption protocols that meet industry standards and multi-factor authentication for system access, ensuring a high level of security. This allows Unibank to safeguard its data in compliance with the latest international GDPR standards, enhancing data security and customer trust.
To manage data and visualize organizational structure, Unibank implemented key modules such as “HR Administration.” The adoption of modules like “Staff Assessment,” “Goal Setting,” “Competency Development,” “Event Organization,” “Self-service Portal, Manager’s Portal,” and “E-Learning” contributed to a significant increase in overall operational efficiency.
The implementation of the SMART HCM & LMS solution has proven to be an effective investment in human capital for Unibank, resulting in improved efficiency and increased employee satisfaction.
Unibank was established in 2002 through the merger of MBANK and PROMTEXBANK and is one of the leading private financial institutions in Azerbaijan. The bank offers a wide range of services to both individual and corporate clients and boasts an extensive branch network. Over its 32 years of operation, Unibank has received numerous international awards. Learn more: https://unibank.az
About SMART business
SMART business specializes in the development, implementation, support, and training of ERP, CRM, and HRM systems, including predictive analytics and artificial intelligence technologies. With over 15 years of experience, SMART business delivers solutions based on Microsoft platforms such as Dynamics 365, Office 365, Azure, and Power BI, leveraging data and machine learning technologies to provide clients with strategic, comprehensive business solutions. Learn more: https://bit.ly/3CeGv2A