https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_af640fea091edb4db1969c09e_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılıq etdiyi parlament nümayəndə heyəti Türkiyə Respublikasına rəsmi səfəri çərçivəsində Ankara şəhərindəki Heydər Əliyev Parkında Ulu Öndərin abidəsini ziyarət edib.
Spiker Sahibə Qafarova Ümummilli Lider Heydər Əliyevin parkda ucaldılan abidəsi önünə güllər düzərək xatirəsini ehtiramla yad edib.
Qeyd edək ki, Ankaradakı Heydər Əliyev Parkı 2004-cü ildə salınıb. 2012-ci ildə parkda əsaslı yenidənqurma işləri aparılıb və bu park Türkiyə paytaxtının ən gözəl istirahət məkanlarından birinə çevrilib.

https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_af640fea091edb4db1969c09e_o.jpg
Парламентская делегация под руководством спикера Милли Меджлиса Сагибы Гафаровой в русле текущего официального визита в Турецкую Республику посетила памятник Великому лидеру Гейдару Алиеву в городе Анкара.
Спикер Сагиба Гафарова, возложив цветы к возведённому в парке памятнику Общенациональному лидеру Гейдару Алиеву, почтила его память.
Следует заметить, что расположенный в Анкаре Парк Гейдара Алиева был разбит в 2004-м году. Этот парк, который в 2012-м году подвергся основательной реновации, стал одним из самых красивых мест отдыха в столице Турции.