https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_39463a43db5207690ece15082_o.jpg
"Azərbaycan Hava Yolları" şirkətinə məxsus təyyarənin qəzaya uğraması ilə əlaqədar Milli Məclisin ünvanına başsağlıqları gəlməkdə davam edir.
Türkiyə Böyük Millət Məclisinin sədri Numan Kurtulmuş, Şimali Kipr Türk Cümhuriyyəti Məclisinin sədri Ziya Öztürkler Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovaya zəng edərək, baş vermiş dəhşətli qəzadan kədərləndiklərini bildirib, xalqımıza və qəzada həlak olanların ailələrinə dərin hüznlə başsağlığı veriblər.
Həmçinin, Özbəkistan Ali Məclisi Senatının sədri Tənzilə Narbayevanın, Tacikistan Respublikası Ali Məclisi Milli Məclisinin sədri Rüstəm Emomalinin, Qazaxıstan Respublikası Parlament Məclisinin sədri Yerlan Koşanovun, Monteneqro Parlamentinin sədri Andriya Mandiçin, MDB PA Şurası Katibliyinin Milli Məclis sədrinə ünvanladıqları məktublarda təyyarə qəzası nəticəsində həlak olanların ailələrinə və yaxınlarına başsağlığı verilib, yaralıların tezliklə sağalmalarını diləyiblər.
Bundan başqa, Pakistan İslam Respublikası Milli Assambleyasının sədri Sərdar Ayaz Sadiq, Gürcüstan parlamentinin sədri Şalva Papuaşvili, Kuba Respublikası Xalq Hakimiyyəti Milli Assambleyasının sədri Xuan Esteban Lazo Hernandes özlərinin sosial şəbəkələrdəki səhifələrindən paylaşımlar edərək, bu çətin günlərdə xalqımızla həmrəyliklərini ifadə ediblər.

https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_39463a43db5207690ece15082_o.jpg
В Милли Меджлис продолжают поступать письма и выражения соболезнований в связи с крушением самолета, принадлежавшего компании «Азербайджанские Авиалинии».
Спикер Великого Национального собрания Турции Нуман Куртулмуш и Спикер Парламента Турецкой Республики Северного Кипра Зия Озтюрклер позвонили спикеру Милли Меджлиса Сагибе Гафаровой, выразили глубокую скорбь по поводу произошедшей трагедии и передали свои соболезнования азербайджанскому народу и семьям погибших в результате катастрофы.
Кроме того, в своих адресованных спикеру Милли Меджлиса письмах соболезнования выразили спикер Сената Олий Мажлиса Узбекистана Танзила Нарбаева, спикер Национального собрания Таджикистана Рустам Эмомали, спикер Мажилиса Парламента Казахстана Ерлан Кошанов, спикер Парламента Черногории Андрия Мандич и Секретариат Совета ПА СНГ. Они выразили соболезнования семьям и близким погибших в авиакатастрофе и пожелали скорейшего выздоровления пострадавшим.
Кроме того, спикер Национальной ассамблеи Исламской Республики Пакистан Сардар Аяз Садик, спикер Парламента Грузии Шалва Папуашвили и спикер Национальной ассамблеи Народной Власти Кубы Хуан Эстебан Лазо Эрнандес выразили свою солидарность с нашим народом в эти трудные дни, сделав соответствующие публикации на своих страницах в социальных сетях.