https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_39463a43db5207690ece15082_o.jpg
"Azərbaycan Hava Yolları" şirkətinə məxsus təyyarənin qəzaya uğraması ilə əlaqədar Milli Məclisin ünvanına başsağlıqları gəlməkdə davam edir.
Türkiyə Böyük Millət Məclisinin sədri Numan Kurtulmuş, Şimali Kipr Türk Cümhuriyyəti Məclisinin sədri Ziya Öztürkler Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovaya zəng edərək, baş vermiş dəhşətli qəzadan kədərləndiklərini bildirib, xalqımıza və qəzada həlak olanların ailələrinə dərin hüznlə başsağlığı veriblər.
Həmçinin, Özbəkistan Ali Məclisi Senatının sədri Tənzilə Narbayevanın, Tacikistan Respublikası Ali Məclisi Milli Məclisinin sədri Rüstəm Emomalinin, Qazaxıstan Respublikası Parlament Məclisinin sədri Yerlan Koşanovun, Monteneqro Parlamentinin sədri Andriya Mandiçin, MDB PA Şurası Katibliyinin Milli Məclis sədrinə ünvanladıqları məktublarda təyyarə qəzası nəticəsində həlak olanların ailələrinə və yaxınlarına başsağlığı verilib, yaralıların tezliklə sağalmalarını diləyiblər.
Bundan başqa, Pakistan İslam Respublikası Milli Assambleyasının sədri Sərdar Ayaz Sadiq, Gürcüstan parlamentinin sədri Şalva Papuaşvili, Kuba Respublikası Xalq Hakimiyyəti Milli Assambleyasının sədri Xuan Esteban Lazo Hernandes özlərinin sosial şəbəkələrdəki səhifələrindən paylaşımlar edərək, bu çətin günlərdə xalqımızla həmrəyliklərini ifadə ediblər.

https://innews.az/uploads/news/2024-12/_innews_39463a43db5207690ece15082_o.jpg
Letters and expressions of condolence continue to arrive at the Milli Majlis in connection with the crash of the Azerbaijan Airlines aircraft.
Speaker of the Grand National Assembly of Türkiye Numan Kurtulmuş and Speaker of the Parliament of the Turkish Republic of Northern Cyprus Ziya Öztürkler have rung Speaker of the Milli Majlis Sahiba Gafarova to express their deep sorrow over the tragedy and to convey their condolences to the Azerbaijani people and the families of those who lost their lives in the crash.
In addition, letters of condolence have been sent to the Speaker of the Milli Majlis by Speaker of the Senate of the Oliy Majlis of Uzbekistan Tanzila Narbayeva, Speaker of the National Assembly of Tajikistan Rustam Emomali, Speaker of the Majilis of the Parliament of Kazakhstan Yerlan Qoşanov, Speaker of the Parliament of Montenegro Andrija Mandić and the Secretariat of the CIS Inter-Parliamentary Assembly. They expressed their condolences to the families and loved ones of those who perished in the plane crash and wished a speedy recovery to the injured.
Furthermore, Speaker of the National Assembly of the Islamic Republic of Pakistan Sardar Ayaz Sadiq, Speaker of the Parliament of Georgia, Shalva Papuashvili and Speaker of the National Assembly of the People's Power of Cuba Juan Esteban Lazo Hernández have expressed their solidarity with our people during these difficult days by making relevant posts on their social media pages.